(Не) таємна жіноча шпаргалка "про це"

14 листопада, 21:47
(Не) таємна жіноча шпаргалка "про це" - фото 1
Львів'янок запрошують на онлайн-навчання про жіноче здоров'я і про те, як жити без страху перед непланованою вагітністю в гармонії з собою і моральними засадами.

Джерело: Еспресо

Ірина Березовська

Доки колежанки у роздумах, що робити вдома на карантині, жінок запрошують дистанційно опанувати курс про репродуктивне здоров'я і природні методи планування родини. Сучасні доказові знання про жіноче здоров'я, безпечну біологічну альтернативу контрацепції, яка не суперечить етичним цінностям, не має руйнівної дії на організм, допомагає гармонізувати стосунки і зробити появу малечі у пари бажаною і вчасною, сьогодні можна отримати онлайн за 3-4 місяці.

Часто жінки відкидають для себе тему природних методів розпізнавання плідності (така правильна назва методу) тільки тому, що мало про них знають. Дехто іронічно усміхається, коли чує про спостереження за циклом: мовляв, і метод середньовічний, і знання сухі і нецікаві. Але це помилка!

"Природне розпізнавання плідності, де найбільш точним і найсучаснішим є симпто-термальний метод – це високонадійний науковий спосіб наблизити бажане зачаття або свідомо відкласти народження дитини на певний час, залежно від намірів і можливостей пари.

Тобто метод діє у два способи – одним парам він дає можливість почекати із зачаттям, а іншим – його досягнути. Звісно, за умови якісного навчання і відповідального використання.

Якщо двоє його дотримуються, надійність методу у відкладанні вагітності досягає 99,6%. Це дуже високий показник надійності – майже такий, як при стерилізації і не менший, ніж у гормональної контрацепції. При цьому – жодного втручання чи негативного впливу на здоров'я жінки немає, лише розуміння природних процесів у власному тілі", - пояснює сертифікована консультантка з методу Люба Дуб.

Із вагомих плюсів методу – він не викликає моральних застережень і відповідає цінностям усіх світових релігій, тобто підходить для всіх. Якщо про різні методи контрацепції ще точаться суперечки, то природні методи розпізнавання плідності визнали лідери усіх світових релігій як такі, що не суперечать задуму Творця про людину. Тому його можуть обрати для себе християни усіх конфесій, мусульмани, буддисти та ін.

"Не можна називати природні методи розпізнавання плідності природною, біологічною чи натуральною контрацепцією. За своєю суттю це геть різні поняття. Контрацепція у різний спосіб чинить перешкоди зачаттю, тобто заважає зустрічі сперматозоїда та яйцеклітини, або ж створює нестерпні умови для розвитку вагітності на ранніх етапах, тобто має абортивну дію. Природні методи розпізнавання плідності навчають розрізняти дні, коли ймовірність зачаття найвища, а в які – воно неможливе. Пара отримує тільки знання і має свободу вибору, як ними розпоряджатись", - каже консультантка.

Тому цей метод про те, що природа і Церква насправді заодно – за те, щоб двоє були відповідальними за свій дар бути батьками і використовували його з розумом. Тобто пара пізнає закономірності, які Бог встановив у людській природі, і в такий спосіб виявляє повагу до великого дару Творця.

Оволодіти методикою можна на спеціальних курсах, що діють при багатьох парафіях, на навчанні від Інституту родини та подружнього життя УКУ чи скористатись приватними консультаціями сертифікованих консультанток. Такі навчальні курси, як своєрідну шпаргалку про незручні питання, все частіше пропонують у зручному форматі онлайн.

Під час навчання, заручившись підтримкою фахівця, жінка зможе грамотно відстежувати 3-4 цикли і згодом навчиться робити це самостійно. Стосунки при цьому не страждають, а виходять на новий рівень. Доведеться щодня спостерігати за собою і за певними метриками (вимірювання температури і дослідження слизу) визначати плідні і неплідні дні. Проте для якісного самоспостереження достатньо виділити всього 5 (!) хвилин на день. Усе легко, швидко і надійно. Сьогодні ця інформація має бути у смартфоні кожної сучасної леді як обов’язковий атрибут. Чітке знання про "ці дні" можна використовувати по-різному: можна відкладати початок вагітності, а можна її планувати. Водночас симпто-термальний метод – це не лише про дітонародження. Знати дні можливого і неможливого зачаття – тільки частина можливостей, які він відкриває. Метод з успіхом використовують для самоспостереження за гормональним станом і ранньої діагностики жіночих захворювань у домашніх умовах.

Науковці кажуть, що природні методи розпізнавання плідності підходять дев’ятьом із десяти жінок:

  • парам, які не планують вагітність, хочуть відмовитися від традиційних методів контрацепції;
  • парам, які планують вагітність;
  • жінкам після пологів;
  • нареченим, які готуються до подружнього життя;
  • усім дівчатам та жінкам, які хочуть краще розуміти своє тіло, навіть якщо цикли нерегулярні, жіноче здоров’я далеке від ідеалу або про народження дитини не йдеться;
  • відповідальним мамам, у яких підростає донька.

Більше про симпто-термальний метод за 4 хвилини у короткому мотиваційному відео:


Ця публікація має на меті популяризацію симпто-термального методу розпізнавання плідності серед українських жінок різної релігійної або конфесійної приналежності – задля поширення в Україні принципів відповідального батьківства, цінності життя та зміцнення репродуктивного здоров’я нації – у рамках реалізації програми "Діалог" ГО "Центр "ЛІБЕРТАС".