"Не треба жодної паніки, треба бути всім разом", - головний рабин Моше Асман про загрозу війни

"Не треба жодної паніки, треба бути всім разом", - головний рабин Моше Асман про загрозу війни - фото 1
Головний рабин Моше Асман не збирається покидати Україну та вважає свом завданням - припинити паніку, молитися і допомагати людям.

Про це він сказав у розмові з Lenta.ua.

"Не треба жодної паніки робити. Найстрашніше це паніка, це перший союзник того, хто працює проти нас. Можна ж спокійно сприйняти все. Ми готуємось до будь-якого розвитку подій: заготовляємо продукти, займаємося безпекою, допомагаємо людям, готуємо певні місця, щоб людям допомагати. Хочу наголосити, що в такі моменти ми маємо бути всі разом. Я, навпаки, коли були війни в Ізраїлі, їхав туди спеціально щоразу, щоб допомагати і матеріально, і духовно. І саме у ті райони, де падали ракети. І тому я не можу виїхати та залишити Київ. Навпаки, я показую тут свою присутність, і це людей надихає і вселяє надію. Я говорю, що я тут, я з вами, я не поїхав. Хоча багато хто поїхав - американці поїхали, ізраїльтяни за вказівкою посольства та МЗС Ізраїлю, багато хто це бачать, думають, що вони щось знають більше і тому люди схвильовані. Моє завдання – припинити паніку, припинити нервувати, молитися Всевишньому та готуватися до будь-якого розвитку подій, тільки спокійно, без нервів", - наголосив рабин.

Щодо тих, хто покинув у важкий час Україну, рабин вважає, що якраз у непересічних ситуаціях виявляються справжні якості кожної людини. Тому зараз проявляється "хто є хто".

"Я вважаю, що Україна перебуває на перетині геополітичних інтересів різних країн. І так виходить, що треба вчитися жити під водою. Як в Ізраїлі, який навчився жити, коли він завжди перебуває під ударом, під загрозою. Люди живуть нормальним життям, але готові будь-якої секунди до різного.... Треба жити нормальним життям, але будь-якої хвилини бути готовим до всього. Тож не піддаватися паніці. Інакше можна збожеволіти. Так навчилися жити в Ізраїлі", - порадив рабин Моше Асман.