Нехай у йорданських водах загине усяке зло, яке тримає нас у своїй неволі, та всяка неправда, - Глава УГКЦ

19 січня, 16:34
Католики
Нехай у йорданських водах загине усяке зло, яке тримає нас у своїй неволі, та всяка неправда, - Глава УГКЦ - фото 1
Сьогодні в день Богоявлення Господнього Патріарх Святослав у проповіді під час богослужіння в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві говорив про те, що Христос прийняв хрещення, щоб проголосити перемогу над гріхом і дати людям свободу для добра.

За словами Глави УГКЦ, саме там, над Йорданом, вони зрозуміли, що можуть бути вільними лише тоді, коли будуть слухати Божого Закону. В історії Ізраїльського народу Йордан був рубіконом свободи.

На думку Предстоятеля УГКЦ, в сьогоднішньому світі ми відчуваємо певне знецінення правди й істини. Він зауважив, що люди дуже часто прагнуть добра, але не вміють його чинити.

«Кожного разу, коли ми сумніваємося і не вміємо відрізнити правду від неправди, просімо сили Духа Святого, щоб зіслав на нас просвіщення. Якщо ми відчуваємо, що моє зло мене перемагає, моя нечисть не дає мені спокою і здатності чинити добро, ідімо тоді до святої Тайни Покаяння, бо саме там ми отримуємо очищення, яке шукали люди, приходячи на Йордан до Івана просити хрещення на відпущення гріхів», – заохочує Глава УГКЦ.

«Просімо сьогодні, щоб у тих йорданських водах, які ми сьогодні будемо благословляти, загинуло усяке зло, яке тримає нас у своїй неволі, та всяка неправда. Нехай так само загине і всяке зло, як колись у водах Червоного моря загинув фараон з усім своїм військом. Нехай сьогодні відійде ворог людського роду, батько брехні і всякої неправди, про якого говорить нам Іван Хреститель», – додав він.

Після Літургії Блаженніший Святослав традиційно звершив Велике водосвяття на Дніпрі.

Джерело: УГКЦ