"Нехай вічне життя Героїв Небесної Сотні буде для нас наверненням до нашої гідності", - Митрополит Борис  Ґудзяк

"Нехай вічне життя Героїв Небесної Сотні буде для нас наверненням до нашої гідності", - Митрополит Борис  Ґудзяк - фото 1
«Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Івана 15:13), - такими словами розпочав свій допис у Facebook митрополит Філадельфійський УГКЦ Борис Ґудзяк у день вшанування пам'яті героїв Небесноі Сотні.

"Заохочую всіх, передусім журналістів, створювати житія цих мучеників, які віддали життя за Твою і мою гідність, за нашу з вами свободу.

Заохочую всі громади спільно і чисельно відпровадити у вічність наших Героїв. Це ми потребуємо їхнього похоронуЮ щоб подивитися у вічі правді, за яку вони віддали своє життя. Нехай їхнє свідчення, смерть і вічне життя буде для нас джерелом розуміння правди і черговим неверненням до нашої гідності", - закликав митрополит Борис 21 лютого.

Того ж дня у головному храмі УГКЦ у Філадельфії митрополит очолив Літургію з молитвою за новітніх героїв України.

У промові він говорив про смерть на Майдані викладача УКУ- молодого історика Богдана Сольчаника.

'Нехай вічне життя Героїв Небесної Сотні буде для нас наверненням до нашої гідності', - Митрополит Борис  Ґудзяк - фото 67407

"Думаю багато з нас знали когось з тих героїв Небесноі Сотні, які віддали своє життя за свободу і гідність. Один із викладачів УКУ, молодий історик, 28-літній Богдан Сольчаник загинув 18 лютого від кулі снайпера, яка потрапила просто в серце. Я був у Києві і мушу засвідчити, що це було моторошно і страшно, але це було глибоке таїнство: вони віддали своє життя за вічні цінності, за гідність кожного українця. Воно змінило історію, воно було пасхальним. Це була свідома жертва. Вони знали про небезпеку. Богдан Сольчаник ніс вже одного пораненого, чи вбитого, а потім повернувся знову на Інститутську, повернувся в поле зору снайперів. Прийняв кулю і пролив свою кров. Він віддав своє життя за кожного з нас, як Спаситель. Він був одним із тих простих людей, які віддали своє життя на Майдані і котрі зараз віддають життя на фронті", - підсумував владика Борис.