Немає в канонічному праві "незалежної" Церкви, є автокефальна, - о. Георгій Коваленко про УПЦ МП

Немає в канонічному праві "незалежної" Церкви, є автокефальна, - о. Георгій Коваленко про УПЦ МП - фото 1
УПЦ МП і надалі перебуває у єдності з Російською Церквою.

Про це в інтерв'ю Gazeta.ua заявив ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості священик ПЦУ Георгій Коваленко.

"Про звʼязок з Росією свідчать статут РПЦ, практика співслужіння, поминання митрополитом Онуфрієм Московського Патріарха. Не існує в канонічному праві такого поняття як повністю незалежна, але не автокефальна. Якщо автокефальна - то частина чогось", - підкреслив він.

Юридично Московський Патріархат зареєстрований як Українська Православна Церква і вони цим спекулюють, вважає священик.

"Але те, що вони Московського Патріархату, не вдалося прикрити навіть Собором, що проходив 27 травня минулого року. Тоді була масована інформаційна завіса, почали просувати розмови, що нібито УПЦ стала незалежною від Московського Патріархату. Але наразі жодного офіційного документа, який би про це свідчив - немає, - зауважив священнослужитель.

За його словами, з канонічної точки зору усе, що називають "УПЦ Московського Патріархату" - частина Російської Церкви.

"Є статут РПЦ, який про це чітко говорить. І в тому статуті, який є зараз в УПЦ МП, згадки про РПЦ нібито прибрали. Але у першому пункті згадується грамота Московського Патріарха, де є посилання на собор РПЦ і статут Російської Церкви", - аргументував о. Георгій.

Священик також пригадав, що відомі українські релігієзнавці провели експертизу статуту УПЦ МП на предмет зв'язку цієї конфесії з РПЦ, і такий зв'язок виявили.

"Намагаються приховати свій звʼязок з Москвою. І ця нещирість, яка відкривається, збурює українське суспільство, і, навіть, вірян і духовенство саме цієї Церкви", - наголосив о Георгій Коваленко.