На Черкащині священика відсторонили від служіння після звинувачень у чаклунстві

07 січня, 11:18
Православні
На Черкащині священика відсторонили від служіння після звинувачень у чаклунстві - фото 1
Священика Свято-Покровського храму, що у селі Городецьке на Уманщині, єрея Дмитра Плаксивого, відсторонили від служіння. Утім парафіяни висловили йому підтримку.

Жителі села Городецьке збирали підписи за те, щоб священика поверниули повідомляє Суспільне.

Голова зборів, місцевий житель Юрій розповів, що священика звинувачують у тому, що він робив обряди із землею з кладовища:

"У заяві батюшку звинувачують у тому, що він ніби то займався прокльонами, ходив на кладовище, брав з могил землю та робив певні обряди, маніпулює людьми, вживає алкоголь та відмовився від ходіння-щедрування для воїнів ЗСУ, через що посіяв ворожнечу між старостою села, головою господарства та головою Паланської ОТГ".

Указом керівника Черкаської єпархії ПЦУ митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана єрею Дмитру Плаксивому заборонено проводити богослужіння. Також його зняли з посади настоятеля релігійної організації "Релігійна громада парафії Покрови Пресвятої Богородиці". Причина, яка вказана в указі — "невідповідність сану священнослужителя, численні порушення та відповідні скарги на його дії".

Місцеві жителі виступили на підтримку священика. Жителька села Ганна пояснила, що він у місцевому храмі почав служити нещодавно:

"Ми зібралися, аби батюшку відновили. Таке вже про нього розповідають, це ж треба було придумати. Він тільки рік чи два як служить. Ще такого батюшку як він треба найти".

Після обговорення люди склали звернення з підписами, де просили вище духовенство відновити єрея у священстві, зазначив голова зборів Юрій:

"Ми ще будемо клопотати про притягнення до відповідальності осіб, які причетні до наклепу та людей, які підробили підписи у заяві про відсторонення священнослужителя".