"Нічого нового від сьогоднішнього Синоду УПЦ МП не варто очікувати", - релігієзнавець

12 травня, 11:10
Православні
"Нічого нового від сьогоднішнього Синоду УПЦ МП не варто очікувати", - релігієзнавець - фото 1
Такий коментар щодо сьогоднішнього засідання у Києво-Печерській Лаврі Синоду УПЦ МП дав політолог, історик, релігієзнавець Андрій Ковальов у дописі на сторінці у Фейсбук.

"На мою думку, в керівництві РПЦ в Україні, як завжди перемогла тупа позиція вірності Кирилу і страху перед Москвою. На цьому Синоді колаборанти в рясах засудять «захоплення храмів раскольніками», також будуть погрожувати місцевій владі зверненням до Європейського суду з прав людини за заборону діяльності РПЦ в Броварах та Конотопі. Також на Синоді зраково-показово засудять всіх священиків, які вийшли з духовної неволі РПЦ та возз'єдналися з Православною Церквою України. Ймовірно заборонять у священнослужінні священиків, які підписали колективний лист про Міжнародний православний суд над Кирилом (Гундяєвим).

Ніякого довгоочікуваного так званого «Собору Московського Патріархату в Україні», щодо Автокефалії не буде! Навіть не сподівайтеся", - зазначає Ковальов.

За його словами, очільники РПЦ в Україні до останнього будуть зберігати вірність Кирилу і Москві. Яка досі, навіть в умовах війни фінансує верхівку РПЦ в Україні через певні фінансово-промислові групи, зокрема через компанії Малхасяна-Новінського, який і далі виконує обов‘язки касира РПЦ в Україні.

Деякі священики і миряни, які залишаються у секті московствующих в Україні, і далі щиро вірять, що російська військова агресія стане каталізатором скликання якось «Собору», на якому Москва дозволить своїй церковній структурі в Україні оголосити Автокефалію - церковну незалежність від Москви!

"Не будьте наївними! Цього не буде. РПЦ в Україні - це остання надія Москви. Це остання, найбільша структура Путіна в Україні і Москва ніколи від цієї структури не відмовиться. Єдиний шлях - це вихід з Московського Патріархату і возз'єднання з ПЦУ. Ті хто і надалі залишаться священником, або адептом московської секти - співвідповідальний за російську агресію і військові злочини Москви в Україні. На ваших руках кров вбитих українців... Якщо ці люди досі не відійшли від московської секти - сподіватися на їхнє виправлення не доводится", - резюмує Ковальов.