Новий календар — це синхронізація церковного і світського життя, - керівник Департаменту інформації УГКЦ

07.02.2023, 15:24
Культура
Новий календар — це синхронізація церковного і світського життя, - керівник Департаменту інформації УГКЦ - фото 1
Рішення про перехід Української Греко-Католицької Церкви на новий календар було виваженим. Цьому кілька років передували численні дискусії.

Про це в ефірі Суспільного заявив Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

"Це рішення не є не перезрілим, не недозрілим. Це рішення, яке настало завдяки дискусіям, обговоренню, готовності слухати одне одного", — сказав Ігор Яців.

Він зазначив, що перед проведенням Синоду Української Греко-Католицької Церкви по всій Україні були проведені опитування духовенства і мирян про їхнє очікування та готовність доєднатися, прислухатися до рішення єрархії та перейти на новий календар.

"І тому це рішення є дозріле. Щобільше, ті опитування показали, що, за нашими оцінками, близько 90% вірян — “За” це рішення. Це дуже велика кількість людей, і велика певність і надія, що календарна реформа не принесе календарної війни. Тобто не буде поділів, конфліктів всередині Церкви через те, що хтось має іншу думку", — підкреслив Ігор Яців

За його словами, календарна церковна реформа відбуватиметься поетапно. Ті парафії чи поодинокі громади, які ще не готові перейти на григоріанський календар з 1 вересня 2023 року, можуть залишатися на юліанському календарі до 2025 року.

"Вони мають час до вересня 2025 року для того, щоб про це думати, дискутувати. А Церква, зі свого боку, має за завдання допомогти цим людям переконатися, тобто зайнятися просвітою, поясненням. І відповідні компетентні органи нашої Церкви це вже починають робити. Про те, щоб люди просто зрозуміли, що це є правильний крок — не емоційний, не політичний", — каже о. Ігор Яців.

Він зауважив, що перехід на новий календар — це прагнення синхронізації церковного і світського життя.

"Реформа календаря потрібна, бо той календар, за яким ми жили та живемо до 1 вересня, юліанський календар, він відстає від реального календаря, за яким живе країна, за яким живе світ. Григоріанський календар випереджає юліанський на 13 днів. Від 1 вересня все зміниться, і Різдво в цьому році ми будемо святкувати 25 грудня", — додав керівник Департаменту інформації УГКЦ о. Ігор Яців.