Новий кардинал Америки закликав єпископів кинути виклик законодавцям, які хочуть скоротити допомогу Україні

Новий кардинал Америки закликав єпископів кинути виклик законодавцям, які хочуть скоротити допомогу Україні - фото 1
Кардинал Роберт МакЕлрой із Сан-Дієго 16 листопада закликав римо-католицьких єпископів виступити проти лідерів республіканської більшості в наступному Конгресі, які намагаються зменшити підтримку США для країни, яка бореться з російськими окупантами.

Джерело: Religion News Service

Такий клич кардинал Роберт МакЕлрой зробив після того, як єпископи заслухали виступ про ситуацію в Україні архиєпископа Бориса Ґудзяка - очільника Української Католицької архиєпархії Філадельфії.

Владика Борис Ґудзяк детально описав і продемонстрував жахливі руйнування в Україні, спричинені вторгненням Росії, розповів єпископам особисті історії.

Після виступу владики Ґудзяка, кардинал МакЕлрой підійшов до мікрофона в залі засідання владик. За його словами, ненасильство є важливим питанням війни та миру, але ситуація в Україні «є тим випадком, коли справедливість вимагає опору».

Тоді він нагадав, що деякі нові члени Конгресу вимагають скорочення підтримки України з боку Сполучених Штатів.

«Це може бути дуже зловісним з точки зору доставки зброї та підтримки, яка є важливою, щоб переконати росіян, що вони не можуть досягти успіху», — сказав кардинал МакЕлрой. «Я хотів би закликати учасників конференції швидко відреагувати на це питання, щоб запобігти всіма доступними нам способами будь-які невірні кроки в нашій національній політиці в цьому напрямку».

Промову кардинала єпископи зустріли оплесками.

Його зауваження стосувалися законодавців, які закликали скоротити допомогу Україні, зокрема республіканців, таких як лідер меншості в Палаті представників Кевін Маккарті з Каліфорнії, який підняв питання скорочення допомоги Україні, якщо Республіканська партія знову візьме контроль над Палатою представників, що стає все більш імовірним сценарієм. Цю думку підтримують такі республіканці, як Дж. Д. Венс, католик із Огайо, який щойно виграв вибори до Сенату США.

В інтерв’ю Релігійній службі новин (RNS) після завершення сесії кардинал МакЕлрой сказав:

«Я сподіваюся, що конференція єпископів буде дуже рішуче виступати перед керівництвом Палати представників — і її конкретними членами — задля того, щоб переконати, що зменшення допомоги Україні або навіть уява про те, що може бути скорочена допомога Україні, є рятівним кругом для Кремля», — сказав Релігійній службі новин (RNS) МакЕлрой, який захистив докторську дисертацію про мораль і американську зовнішню політику.

Зменшення потоку ресурсів для українців, застеріг він, «призведе до більш тривалої війни, більших страждань загалом і загрожуватиме всій європейській спільноті, яка межує з Росією».

Владика Борис Ґудзяк подякував кардиналу за таку рішучу проукраїнську позицію. У коментарі RNS архиєпископ наголосив:

«Загалом американський народ широко підтримує допомогу Україні, тому що розуміє, що це в інтересах Америки. Вони також бачать переваги української позиції: це позиція миру, це позиція демократії, свободи, це позиція, яка надихається вірою».

The U.S. Conference of Catholic Bishops gathers for its fall meeting in Baltimore on Wednesday, Nov. 16, 2022. (AP Photo/Peter Smith)