Новим президентом Конференції Європейських Церков обрали архиєпископа Фіатирського

Новим президентом Конференції Європейських Церков обрали архиєпископа Фіатирського - фото 1
Новим президентом Конференції Європейських Церков (КЄЦ) обрали Микиту (Луліас), главу Фіатирської та Великобританської архиєпископії Константинопольського Патріархату.

Про це повідомляє Благовіст-інфо.

Генеральна асамблея КЄЦ, яка завершилася 20 червня в Таллінні, також обрала двох віце-президентів. Це єпископ Церкви Англії Дагмар Вінтер та пастор Франк Копанія (Євангелічна Церква Німеччини).

Бути християнином означає вступати в діалог з іншими людьми, іншими християнськими громадами, заявив архиєпископ Микита після свого обрання.

«Звичайно, ми маємо багато відмінностей, але в нас так багато спільного — Ісус Христос. Ми маємо впізнавати один одного, працювати разом», - цитує слова єрарха сайт КЄЦ.

Одним із своїх пріоритетів на посаді президента архиєпископ Микита назвав «чути голоси молоді», що дозволить повернути життя християнським Церквам і громадам, які втрачають парафіян.
«Ми маємо знати, що думають і відчувають молоді. Ми не можемо більше говорити, що молодь є майбутнім Церкви. Вони її сучасне», - заявив єрарх.

Новим президентом Конференції Європейських Церков обрали архиєпископа Фіатирського - фото 116452

Архиєпископ Микита (у світі - Микітас Луліас) народився 1955 року в Тампі, штат Флорида (США), у сім'ї етнічних греків. 1976 року закінчив Флоридський університет, 1980 року — грецьку православну семінарію Святого Хреста в Массачусетсі, отримавши ступінь магістра богослов'я. З 1980 до 1982 року навчався в аспірантурі богословського факультету університету Аристотеля в Салоніках. У 1985 році архиєпископом Американським Яковом (Кукузисом) висвячений на диякона і в тому ж році - на пресвітера. Служив на парафії у штаті Індіана. У 1987-1995 pp. був секретарем Чиказької єпархії. У 1988 році зведений у сан архимандрита. У 1992-93 рр. вивчав російську мову та історію у Санкт-Петербурзькій духовній академії. У грудні 1996 року обраний митрополитом Гонконзьким, екзархом Далекого Сходу та хіротонізований на єпископа в патріаршому соборі св. Георгія на Фанарі (Стамбул). У березні 2007 року призначений ректором Православного інституту ім. Патріарха Афінагора в Берклі, штат Каліфорнія, США, у серпні того ж року отримав титул митрополита Дарданелльського, екзарха Геллеспонта. 12 червня 2019 року обраний архиєпископом Фіатирським.

Створена 1959 року КЄЦ об'єднує 114 православних, протестантських, англіканських та старокатолицьких Церков Європи.