• Головна
  • Новинки від видавництва „Дух і літера”...

Новинки від видавництва „Дух і літера”

24.03.2005, 11:37
Новинки від видавництва „Дух і літера” - фото 1
З кінця 2004 року у київському видавництві „Дух і літера” з’явився ряд праць і журналів. Пропонуємо до уваги їх короткі анонси.

duxilitera.uimg.jpgЗ кінця 2004 року у київському видавництві „Дух і літера” з’явився ряд праць і журналів. Пропонуємо до уваги їх короткі анонси.

Поль Рікер. “Ідеологія та утопія” / Пер. з фр. – К.: Дух і літера, 2005. – 383 с. Мова укр. – Обкл. тверда – Форм. 60х84/16.
У праці Поля Рікера, що є курсом лекцій, прочитаних відомим філософом у Сполучених Штатах, розглядається ідеологія та утопія як культурні феномени та їхня співвіднесеність у сфері суспільної уяви. Автор простежує еволюцію цих понять в історії сучасної думки, приділяючи багато уваги їхньому вжитку й трансформації у текстах таких авторів як Маркс, Вебер, Альтюсер, Габермас, Гірц. Рікер виходить із того, що ідеологія та утопія суттєвим чином пов’язані між собою, а відтак і розглядати їх слід, спираючись на факти їхньої невпинної взаємодії. До того ж, усупереч поширеним поглядам, автор твердить, що годі й думати про те, що колись люди зможуть позбутися необхідності створювати ідеології та утопії, оскільки як одне, так і інше є неодмінною функціональною часткою механізмів смислотворення в культурі. Книга призначена всім, хто цікавиться питаннями сучасної філософії та культурології.

А.Ланглуа, А.Ле Муане, Ф.Спіс, М.Тібо, Р.Требюшон, Д.Фуйу. Святе Письмо у європейській культурі. Біблійний словник. / Пер. з фр. – К. Дух і літера, 2004. – 320 с. Мова укр. – Обкл. м’яка – Форм. 60х84/16.
Цей словник стане у пригоді учням та студентам, а також усім тим, хто хоче краще познайомитися з юдео-християнськими витоками нашої культури. Понад 600 статей дають ключ до розуміння основних аспектів історії, літератури та мистецтва минулого й теперішнього. Кожна словникова стаття містить інформацію про персоналії, місця, події або про біблійні поняття, точні посилання на текст Біблії, вислови та художні твори, пов’язані із певним терміном, посилання на твори живопису, музики та кіно.

Сергій Аверинцев. Софія-Логос. Словник – К.: Дух і літера, 2004. – 636 c. Мова укр. – Обкл. тверда – Форм. 60х84/16
Основи християнської культури у вигляді енциклопедичного словника – вагома альтернатива “брехні в абетковому порядку”, що донедавна виповнювала радянські енциклопедії. Словник Аверинцева дарує читачеві універсальний звід знань від А до Я і водночас осмислений, особистий вибір між вузьким шляхом “отця віри” Авраама та битим шляхом пост-атеїстичного “язичництва”. Високо поціновані спеціалістами статті – окраса “Філософської енциклопедії” (5 т.), “Короткої літературної енциклопедії” (7 т.), “Міфів народів світу” (2 т.), “Християнства” (3 т.) тощо – вперше зібрані разом у цій книзі. Синтез словника Аверинцева виявляє ті властивості його складових, які раніше тонули у розривах загального контексту, ізольовані одна від одної непроглядним мороком ідеології. Читач переживав справдешній шок, коли серед пустопорожніх вод “Великої радянської енциклопедії” натрапляв на скелю аверинцевської статті – “Логос” або, скажімо, “Любов”. Незабутні зустрічі: серед темряви напівправд в океані напівзнань розкидані по всіх усюдах статті Майстра завжди поставали як високі та надійні острови особливої гірської породи, кришталево ясного мислення. Вбираючи тепер ці “острови” єдиним поглядом, ми читаємо на мапі доби: Архіпелаг Аверинцева. Всупереч хаосові в головах і підручниках, книга Аверинцева нагадує про непохитну систему цінностей, про “Непорушну Стіну” – Оранту. Вчителеві й учневі тут подаровано всі три значення слова СОФІЯ: майстерність – знання – мудрість.

Також у видавництві „Дух і літера” вийшли чергові номери:

Художньо-публіцистичного альманаху Інституту Юдаїки „Єгупець”, № 14. // Редактор Гелій Аронов – К.: Дух і літера, Інститут Юдаїки, 2002. – 450 с. Мова укр., рос. – Обкл. м’яка. – Форм. 60х84/16

Часопису „Дух і літера”, № 13-14 // К.: Дух і літера, 2004. – 554 с.– Мова укр. – Обкл. м’яка. – Форм. 60х84/16 (Вийшов друком 25.11.2004)