Новинський назвав ПЦУ - політичною Церквою, а Кирила - борцем за мир в Україні

Новинський назвав ПЦУ - політичною Церквою, а Кирила - борцем за мир в Україні - фото 1
Нардеп Вадим Новинський, один з найбагатших українців і протодиякон та фінансист в УПЦ МП, висловив власну точку зору з приводу Православної Церкви України і Української Православної Церкви МП.

Про це він розповів "Українській правді".

"Церква є політичним інструментом у нас в Україні. Ось ця порошенківська Церква в Україні, яку штучно створили. Ось це політичний інститут, який не має стосунку до духовності. Це, як вам сказати, політична організація з релігійною назвою. Для мене це абсолютно зрозуміло.

Те, що Українська Православна Церква входить до складу РПЦ – це факт.

Але у нас права, найширша автономія, практично самостійна Церква. У нас є духовний зв'язок з РПЦ, його перервати не можна", - каже Новинський.

Нардеп також намагався переконати, що очільник РПЦ Патріарх Кирил "докладає дуже багато зусиль для того, щоб у нас був мир":

"Ось коли проходять якісь події в Україні, наприклад, святкували 25 років Конституції. Були предстоятелі Церкви? Були. Знаходилися в залі? Знаходилися.

Якісь інші події державного масштабу проходять, завжди запрошують представників Церкви? Завжди. І в Росії також. Проходять якісь події, запрошують Патріарха Кирила на ці події. Я просто знаю, що Патріарх Кирил докладає дуже багато зусиль для того, щоб у нас був мир. Я маю з ним спілкування, особистий контакт. Я знаю, про що я говорю".

Новинський також заявив, що на Літургіях, де він служить як протодиякон "завжди читається молитва під час Літургії за мир в Україні".