Новинський таємно відвідав Офіс президента: розмовляли про "міжцерковний діалог"

Новинський таємно відвідав Офіс президента: розмовляли про "міжцерковний діалог" - фото 1
Журналісти проекту "Схеми" зафіксували, що на Банкову непублічно приїжджав нардеп-олігарх Вадим Новинський.

Про це йдеться у розслідуванні "Схем", передає LB.ua.

Журналісти зауважують, що візит стався вже через тиждень після прес-конференції президента Зеленського, на якій він анонсував законопроект, згідно з яким посадові особи повинні будуть публічно звітувати про зустрічі з олігархами.

Вадим Новинський – бізнес-партнер Ріната Ахметова, народний депутат, і посідає восьме місце серед найбагатших людей України за рейтингом Forbes. За останній рік він збільшив свої статки майже вдвічі – до 1,4 млрд доларів.

Також Новинський є дияконом УПЦ МП і тсно співпрацює з керуючим справами Моспатріархату в Україні митрополитом Антонієм Паканичем.

Як зазначають журналісти, раніше Новинський відкрито відвідував ОП – заходив через головний вхід. Але після анонсу Зеленського зробив це таємно. Він скористався таємним заїздом і автівкою з номерами прикриття.

І Офіс президента, і сам Новинський підтвердили факт візиту, відзначивши, що нардеп зустрічався з радником керівника ОП Михайлом Подоляком, а розмова стосувалася "духовних потреб суспільства" та "міжцерковного діалогу".

Як вже писала РІСУ, у вівторок прихильники УПЦ МП провели акцію під будівлею Офісу президента, під час якої заявили про бажання передати главі держави своє прохання про недопущення прийняття законопроектів №2662 і №2673, стосовно необхідності перейменування УПЦ через її зв'язки з Російською Православною Церквою і перереєстрації релігійних організацій в Україні. Також вони вимагали від української влади відкликати запрошення Вселенському Патріарху Варфоломію на 30-річчя Незалежності України.