Новинський тепер хоче «підключити» Московський Патріархат до обміну полоненими

Новинський тепер хоче «підключити» Московський Патріархат до обміну полоненими - фото 1
Вадим Новинський, проросійський нардеп, стверджує, що «миротворчий потенціал» підконтрольної Кремлю Української Православної Церкви Московського Патріархату Київ «не використовує взагалі».

"Я так розумію він (глава Офісу президента Андрій Єрмак — ред.) спілкується на цю тему (обміну полоненими — ред.) безпосередньо з керівництвом нашої Церкви. Там є якийсь діалог на цю тему, але я вважаю, що миротворчий потенціал УПЦ МП не використовується взагалі", — заявив Новинський в інтерв’ю "Українській правді". Про це повідомляє "Ракурс".

На думку спонсора УПЦ МП, Церква у питанні обміну полоненими має "величезний потенціал, який ніхто не використовує".

УПЦ МП має парафії своєї єпархії абсолютно на всій території України, включно з Кримом, Донецьком, Луганськом. Адже митрополит кримський Лазар є членом Священного Синоду, митрополит Іларіон донецький також… Ніхто з священиків нікуди не втік, ані на лінії зіткнення, ані поруч з тими місцями, де ведуться бойові дії зараз, — зазначив Новинський.

Разом з тим нардепу нагадали, що УПЦ МП звинувачують у співпраці з російськими окупантами.

Нагадаємо, в 2018 році Новинський потрапив в базу даних "Миротворця" за поширення кремлівської пропаганди від імені УПЦ МП. Нардеп також є "противником незалежності українського православ’я від РПЦ країни-агресора". У "Миротворці" нагадали, що він фінансує діяльність, яка розпалює міжконфесійну ворожнечу і заперечує агресію Росії проти України.

Окрім цього, законність надання громадянства України Новинському у 2018 році перевіряла Генпрокуратура. Тоді слідчі засумнівалися в законності указу президента-втікача Віктора Януковича від 29 травня 2012 року про надання депутату українського громадянства.