Хіротонізували нового єпископа для греко-католиків Хорватії, Боснії і Ґерцеговини та Словенії

18.10.2020, 11:25
Католики
Хіротонізували нового єпископа для греко-католиків Хорватії, Боснії і Ґерцеговини та Словенії - фото 1
У Крижевцях, що в Хорватії, 17 жовтня відбулася хіротонія Мілана Стіпіча (Milan Stipić) нового єпископа Криживецької єпархії для греко-католиків Хорватії, Боснії і Ґерцеговини та Словенії.

Про це повідомляє сайт Синоду єпископів УГКЦ.

Крижевецька єпархія налічує близько 22 тис. греко-католиків, у ній діє 46 парафій. Владика Мілан Стіпіч у своїй промові зазначив, що сьогодні третина його вірних — це українці греко-католики, що переїхали на територію єпархії із Західної України.

Від імені Української Греко-Католицької Церкви участь у хіротонії нового єпископа взяв Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус.

Напередодні самого святкування єпископ Степан Сус разом з усією спільнотою помолився Вечірню у місцевому катедральному соборі Пресвятої Трійці.

Окрім того, під час візиту до Хорватії Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус провів робочу зустріч із митрополитом Угорської Греко-Католицької Церкви владикою Филипом Кочішем. Єпископи обговорили стан душпастирства українців в Угорщині, перспективи його розвитку та виклики, з якими часто зустрічаються українці за кордоном. З благословення владики Филипа у Будапешті понад 10 років діє українська греко-католицька громада, якою опікується о. Дам’ян Габорій.