Новообрані церковні лідери Китаю обіцяють продовжити політику «сінізації» католицизму

25.08.2022, 14:00
Світові
Новообрані церковні лідери Китаю обіцяють продовжити політику «сінізації» католицизму - фото 1
Китайські єпископи, пов’язані з комуністичним урядом, пообіцяли продовжити «сінізацію» католицизму.

У X Національному католицькому конгресі в Ухані взяли участь 345 католицьких єпископів, священників і монахів, що представляють санкціоновану комуністичною владою Китайську католицьку патріотичну асоціацію (ККПА), повідомляє CREDO з посиланням на CNA.

Наприкінці триденної зустрічі було обрано нових керівників самої Асоціації та Конференції єпископів Католицької Церкви у Китаї — обидві ці організації перебувають під контролем уряду. Новообрані лідери пообіцяли надалі працювати над тим, щоб зробити Церкву більш відповідною ідеології Комуністичної партії Китаю (КПК), згідно з політикою «сінізації» Сі Дзіньпіна, очільника китайської держави.

«Сінізація» передбачає проникнення комуністичної ідеології у всі сфери життя, включно з релігією. Таким чином релігія фактично стає ще одним важелем пропаганди у руках партії. Під час минулорічної Національної конференції з питань релігії президент заявив, що релігійна практика в Китаї буде приведена у відповідність до марксистських поглядів та ідеологій. Нагадаємо, що крім санкціонованої комуністичною партією «легальної» Церкви у Китаї існує також підпільна Церква, члени якої потерпають від переслідувань, арештів і тортур у спеціальних «трансформаційних» установах, як і представники інших релігійних конфесій, заборонених державною владою Китаю. У жовтні 2018 року між Ватиканом і Китаєм була підписана угода про скоординоване призначення єпископів. У 2020 році вона була продовжена ще на два роки — термін її дії спливає 22 жовтня 2022 року. На початку липня Папа Франциск заявив, що сподівається на чергове поновлення цієї угоди, незважаючи на її проблемність.

Представники Ватикану неодноразово заявляли, що угода між Китаєм і Святим Престолом зосереджена виключно на призначенні єпископів, однак її текст ніколи не оприлюднювався. Згідно з повідомленнями, угода дозволяє санкціонованій державою ККПА обирати кандидатів у єпископи.

Святий Престол натомість має право затвердити представлені кандидатури або ж накласти на них вето. Правозахисники неодноразово висловлювали своє занепокоєння угодою, оскільки вона не лише не поліпшує становища християн у Китаї, а й призводить до ще більшої їхньої маргіналізації та переслідувань.

На думку експертів, Комуністична партія Китаю вбачає загрозу в організованій релігії, тому прагне перетворити її у свій лояльний партійний апарат або ж знищити.