Новопризначений душпастир для українців на Кіпрі зустрівся з Послом України

Новопризначений душпастир для українців на Кіпрі зустрівся з Послом України - фото 1
Новопризначений душпастир для української греко-католицької громади на Кіпрі о. Василь Захарусь зустрівся з Послом України в Республіці Кіпр Русланом Німчинським.

Під час зустрічі сторони обговорили низку питань, пов’язаних з розвитком душпастирства на Кіпрі та наданням духовної опіки українцям греко-католикам на острові, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Посол привітав священика з призначенням та відзначив важливість цієї місії для згуртування української громади, а також для забезпечення духовних потреб українців на Кіпрі.

Посольство України також висловило подяку Маронітському архиєпископству за підтримку і сприяння отцю Василю у започаткуванні його служіння на Кіпрі.

Додамо, що священик мешкає у Нікосії – одному із двох міст острова, де найбільше сконцентрована українська громада. Також багато українців проживають у Лімасолі.

Єромонах раніше неодноразово відвідував Кіпр на свята і надавав духовну опіку нашим вірним. Такі душпастирські візити о. Василь розпочав ще у 2014 році.

«Я неодноразово відвідував острів Кіпр на запрошення наших вірних і за дорученням ПМВ. Я розумію духовні потреби наших громад у цій країні і завжди інформував про них ПМВ. Наші люди там чекають і потребують свого душпастиря, але я не сподівався, що таке служіння запропонують мені. Будучи свідомим тих потреб, я прийняв це доручення очолити наші громади на острові Кіпр», – поділився о. Василь.

Богослужіння у Нікосії і Лімасолі отець проводить у храмах, які надають українцям мароніти.

Нагадаємо, у травні 2016 році на Кіпрі заснували першу громаду УГКЦ. Тодішній голова ПМВ владика Йосиф Мілян відслужив першу Літургію. Після цього на прохання голови ПМВ до новостворених на Кіпрі громад час від часу доїжджали священики і надавали душпастирську опіку вірним на Великдень, Різдво Христове та інші великі свята.