• Головна
  • о. Томаш Галік. Духовність у наш час...

о. Томаш Галік. Духовність у наш час

17.09.2012, 12:24
17 вересня 2012 у конференц-залі філософсько-богословського факультету УКУ відбулась відкрита лекція о. Томаша Галіка "Духовність у наш час". Пропонуємо нашим читачам аудіо-запис цієї доповіді (англійською мовою).

17 вересня 2012 у конференц-залі філософсько-богословського факультету УКУ відбулась відкрита лекція о. Томаша Галіка "Духовність у наш час". Пропонуємо нашим читачам аудіо-запис цієї доповіді (англійською мовою).

 


 

Біографічна довідка

Монсеньйор д-р габ. Томаш Галік (Tomáš Halík) – чеський філософ, священик і дисидент, лауреат престижної премії за найкращу богословську книгу Європи (2010 р.). Народився у Празі 1948 року. Вивчав соціологію та філософію у Карловому Університеті. 1972 року отримав ступінь доктора філософії (PhD), 1989 року – ліценціат з богослов’я у Папському Латеранському Університеті в Римі. Захистив габілітаційну працю з соціології у Карловому Університеті та отримав ступінь габілітованого доктора богослов’я у Вроцлаві 1992 року. Рукоположений в сан священства в період церковного підпілля, Томаш Галік був помічником кардинала Францішека Томашека. Активно працював у підпіллі, підтримуючи зв’язки не лише з церковними діячами, а й із чеською інтелігенцією: майбутнім президентом Чеської Республіки Вацлавом Гавелом, богословами Йозефом Зверіною, Ото Мадром та іншими дисидентами. У 1990-х роках був одним із зовнішніх радників президента Вацлава Гавела. 1998 року чеські газети цитували Гавела, називаючи Томаша Галіка одним із його потенційних наступників. Втім, Галік відмовився від безпосередньої участі у політичному житті, надавши перевагу священичому служінню та інтелектуальній праці. 1992 року Іван Павло ІІ призначив Томаша Галіка радником Папської ради у справах діалогу з невіруючими, а 2009 року Бенедикт XVI надав йому титул монсеньйора – почесного прелата Його Святості.

Сьогодні Томаш Галік широко залучений до публічних дискусій стосовно ролі релігії у сучасному світі, міжкультурного та міжрелігійного діалогу, питань європейської ідентичності та цінностей. 2010 року Католицький книжковий клуб США назвав його твір «Терпеливість із Богом» («Vzdáleným nablízku: vášeň a trpělivost v setkání víry s nevírou») книгою місяця. Того ж року вона отримала приз як найкраща богословська книга Європи. Цьогоріч книгу «Терпеливість із Богом» (вид-во "Свічадо") презентують в українському перекладі на Форумі видавців у Львові.

Біографія - Кафедра філософії УКУ