Обговорено перспективи взаємодії між Україною та Організацією ісламського співробітництва

Обговорено перспективи взаємодії між Україною та Організацією ісламського співробітництва - фото 1
2 листопада 2020 року перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела переговори з генеральним секретарем Організації ісламського співробітництва Юсефом Аль-Отайміном у режимі відеоконференції.

Про це інформує пресслужба МЗС.

Еміне Джапарова поновила запит України на набуття статусу спостерігача в Організації, що сприятиме поглибленню взаємодії з державами ісламського світу. «Ми зацікавлені в отриманні у близькій перспективі статусу спостерігача в ОІС, що сприятиме більш тісній координації із згаданим авторитетним об’єднанням в інституційному форматі та поглибленню відносин з його державами-членами на двосторонньому рівні», - зазначила перша заступниця міністра.

Вона також детально поінформувала Юсефа Аль-Отайміна про ситуацію на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, привернувши увагу співрозмовника до триваючих репресій та переслідувань з боку окупаційної адміністрації незгодних з окупацією мешканців півострова. Наголошувалося, що найбільших переслідувань, зокрема за релігійною ознакою, зазнають кримські татари.

У цьому контексті Еміне Джапарова привернула увагу до ініціативи «Кримська платформа», ключовим завданням якої є подальша консолідація і координація зусиль політики невизнання і деокупації Криму, а також висловила вдячність ОІС за приділення уваги до проблем кримських татар-мусульман та їхніх прав, що відображено у відповідних підсумкових документах Самітів та засідань Ради Міністрів закордонних справ держав-членів Організації.

Сторони висловили налаштованість на подальше підтримання регулярних контактів на рівні МЗС України та Генерального секретаріату ОІС. Еміне Джапарова запросила генерального секретаря ОІС відвідати з візитом Україну.

Довідково: Організація ісламського співробітництва заснована у 1969 році (штаб-квартира знаходиться в м. Джидда, Саудівська Аравія) та об’єднує 57 мусульманських держав світу, що робить її другою найбільшою організацією після ООН.