Обмеження діяльності Московського Патріархату парламент може розглянути в лютому, - Потураєв
Про це голова комітету нардеп Микита Потураєв (“Слуга народу”) повідомив громадську ініціативу “Голка”.
“Завтра на комітеті ми виходимо на розгляд цього питання. У нас заплановано для опрацювання два проекти. Одна законодавча ініціатива від президента стосовно англійської мови (9432) та урядовий законопроект (8371) щодо діяльності релігійних організацій. Сподіваюся, що розгляд пройде продуктивно і ми все погодимо. По правках вже все завершили. Таблиця готова, але її треба передати потім в апарат ради і далі вже вирішить погоджувальна рада”, — коментує Потураєв.
Розгляд цього проекту намагалися загальмувати ті нардепи, які підтримують Московський Патріархат, зокрема Артем Дмитрук (“Відновлення України”). Вони подавали поправковий спам (загалом було понад 1000 правок).
Член комітету народний депутат Микола Княжицький (ЄС) розповідає, як відбувався розгляд правок.
"Правки від адептів руского міра ми відхилили. Частину моїх пропозицій щодо заборони діяльність цієї агентури в Україні комітет підтримав. Нам необхідно якнайшвидше пройти комітет і розглядати цей законопроект в сесійній зал", - зазначив Княжицький.
Народний депутат Олександр Аліксійчук (“Слуга народу”), який разом зі своєю колегою Юлією Клименко (“Голос”) збирав підписи парламентарів, аби питання винесли у зал на перше читання восени минулого року наголошує, що Верховна Рада має підтримати ініціативу в лютому, до другої річниці повномасштабного вторгнення.
“Сподіваюсь, що законопроект вийде з профільного комітету і на найближче засіданні Верховної Ради буде включений в порядок денний погоджувальною радою. Вірю, що голови фракцій і груп розуміють всю відповідальність і вимогу суспільства в прийнятті цього законопроєкту і ніякі, не дай Бог, особистісні інтереси чи відносини когось з кимось, не переважать на шальках терезів інтереси країни, суспільства і кожного свідомого українця. Боротьба за віру, це ще один фронт з московією, який ми не маємо права програти", - заявив Аліксійчук.
Юлія Клименко коротко резюмувала, чому за цей проект треба голосувати невідкладно: “треба приймати до другої річниці, бо москалі лізуть з усіх дір”.
Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія поки не відповів на питання, які перспективи в урядового законопроекту потрапити в порядок денний лютневого засідання Верховної Ради. Саме він або його заступний Андрій Мотовиловець має вирішальний вплив на формування порядку денного.
Нагадаємо, з початку повномасштабної війни CБУ викрила понад 60 кліриків УПЦ МП, які працювали на РФ, продавали зброю та дитячу порнографію.
До Дня незалежності України у 2023 році народні депутати Аліксійчук та Клименко ініціювали збір підписів у Верховній Раді, аби урядовий законопроект потрапив до сесійної зали на перше читання.
Спікер Руслан Стефанчук заявив про те, що у парламенті немає голосів, аби винести це питання. Разом з тим вдалося зібрати понад 240 підписів під зверненням до Стефанчука і зрештою у першому читанні законопроект підтримали 267 депутатів. Але тут варто зазначити, що картка Ігоря Гузя (“За майбутнє”), який активно виступав на підтримку урядового законопроекту, не спрацювала. Тому де-факто було 268 голосів.