Обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ

17 липня, 09:14
Католики
Обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ - фото 1
Під час засідань Синоду єпископів УГКЦ, який відбувався 7–15 липня 2022 року у м. Перемишлі (Польща), обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

Новими членами Постійного Синоду стали: владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, та владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький.

Очолює Постійний Синод Патріарх УГКЦ Святослав.

Водночас було обрано заступників, які у разі крайньої необхідності заміняють членів Постійного Синоду. Ними стали: владика Браян Байда, єпарх Торонтський та Східної Канади, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський.

Наступного дня після звершення Синоду єпископів УГКЦ, 16 липня, відбулося перше засідання нового складу Постійного Синоду.

Нагадаємо, що Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви – це група єпископів, яка діє від імені Синоду єпископів і є дорадчим органом для Глави УГКЦ. Постійний Синод складається із Патріарха УГКЦ, який його очолює, і чотирьох єпископів, призначених на п’ять років. Одного з цих єпископів іменує Глава УГКЦ, а інших трьох, серед яких принаймні двоє повинні бути єпархіальними єпископами, обирає таємним голосуванням Синод єпископів. Тоді ж призначаються інші чотири єпископи-заступники, які заміняють членів Постійного Синоду в разі їхньої неможливості бути присутніми на засіданні.

Постійний Синоду у своїй діяльності керується нормами загального і партикулярного права УГКЦ, Статутом Синоду єпископів УГКЦ і Статутом Постійного Синоду УГКЦ.