Обрано єпископа-помічника для Донецького екзархату УГКЦ

19 вересня, 13:52
Католики
Обрано єпископа-помічника для Донецького екзархату  УГКЦ - фото 1
Папа Франциск 19 вересня 2022 р. схвалив рішення Синоду єпископів УГКЦ обрати отця Максима Рябуху, СДБ, єпископом-помічником Донецького Екзархату УГКЦ. Новому єпископу призначено титулярний осідок Стефаніако.

Джерело: Vaticannews

Єпископ-номінат Максим Рябуха народився 18 травня 1980 р. у Львові. В 1998 року вступив до Товариства святого Франциска Сальського (салезіяни). Завершив філософсько-богословські студії в Папському Салезіянському Університеті в Римі. Крім того, здобув дипломи з управління персоналом в Київській МАУП, управління в Львівській Політехніці та соціальної педагогіки в Прикарпатському Національному Університеті.

Отримавши 4 серпня 2007 єрейське рукоположення, о. Максим виконував різні обов’язки у згромадженні, зокрема, був директором катехитичної школи при парафії Покрова Пресвятої Богородиці у Львові, керівником салезіянської ораторії у Винниках, настоятелем салезіянської спільноти в Дніпрі, адміністратором парафії святого Івана Богослова в Києві.

Він очолював академічне душпастирство в Київській архиєпархії УГКЦ та співпрацював з Апостольською нунціатурою в Києві. Займався також викладацькою діяльністю та був провінційним вікарієм української провінції Салезіян Дона Боско.