Об'єднана єврейська громада опублікувала звіт "Антисемітизм в Україні — 2020"

16 лютого, 10:33
Суспільство
Об'єднана єврейська громада опублікувала звіт "Антисемітизм в Україні — 2020" - фото 1
У звіті описані 49 випадків антисемітизму в Україні за 2020 рік, а також випадки, які могли бути сприйняті як антисемітизм, але такими не були.

Про це повідомляє ТСН.

З огляду на те, що загальна кількість випадків антисемітизму в 2020 році є незначною, зниження їхньої кількості, порівняно з 2019 роком, на 12% (-5) вважається похибкою.

Об'єднана єврейська громада України дійшла висновку, що рівень антисемітизму в Україні залишився без змін.

В організації зазначили, що частка побутових випадків антисемітизму не виросла навіть з урахуванням соціальної напруженості в світі навколо пандемії COVID-19 і ситуації навколо паломництва брацлавських хасидів до Умані.

У той же час збільшилася кількість проявів антисемітизму в соціальних мережах і сталося п'ять випадків фізичного насильства на ґрунті антисемітизму: в Вінниці, Маріуполі, два в Умані і ще один під Бердянському.

ОЄОУ закцентувала увагу на поліпшенні дій правоохоронних органів, які охочіше реєструють кримінальні правопорушення з випадків антисемітизму. Однак при цьому зберігається тенденція з незаконною відмовою у відкритті кримінальних проваджень та припиненням розслідування без об'єктивних причин.

Також в організації зазначили, що в рамках євроінтеграційних процесів України вимагає прийняття ухвали антисемітизму на основі того, що було запропоновано IHRA (Міжнародний альянс в пам'ять Голокост), яке визнано виконавчими органами Європейського союзу і схвалено вже в 29 країнах світу. Однак, обов'язково з урахуванням реалій сучасного українського суспільства і не автентичне, якщо цього вимагають норми українського законодавства.

У ОЄОУ підкреслили, що вже заручилися листами від 115 єврейських громад з усієї території України в підтримку прийняття ухвали антисемітизму і готові передати їх до Верховної Ради України з початком законотворчого процесу.