Очільник РПЦ тепер вже засумнівався в легітимності влади Патріарха Варфоломія

16 вересня, 15:08
Міжконфесійне
Очільник РПЦ тепер вже засумнівався в легітимності влади Патріарха Варфоломія - фото 1
Патріарх Московський Кирило задався питанням, чи може вважатися легітимною церковна влада, яка вступає в співслужіння з розкольниками.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Важливо ще раз осмислити, що означає церковний розкол, як помісні Церкви повинні на нього реагувати, чи припустимо вступати у молитовне і євхаристійне спілкування з розкольниками і які канонічні наслідки несе за собою такий вступ, чи може вважатися легітимною церковна влада, яка порушила церковний устрій, вчинивши співслужіння з розкольниками і самосвятами, що не мають канонічної хіротонії", - сказав він в четвер, відкриваючи в Москві богословську конференцію, присвячену нинішньої ситуації в світовому православ'ї, яка виникла через визнання ПЦУ.

Помітивши, що церковні канони дають на всі ці питання цілком вичерпну відповідь, Кирил закликав богословів різних країн, які беруть участь в форумі, осмислити, як застосовувати ці канони на практиці, що конкретно вони означають в нинішній ситуації.

В кінці 2018 року Константинопольський Патріарх Варфоломій визнав Українську Церкву (ПЦУ), яка утворилася на базі двох "неканонічних організацій" і всупереч протестам Російської Церкви, яка вважає Україну своєю канонічною територією. Це призвело до розриву євхаристійного спілкування між РПЦ і Константинополем.

"Зміни, що відбулися в Україні, події, викликані беззаконним вторгненням Константинополя на канонічну територію Української Православної Церкви, допомогли багатьом в нашій Церкві ще раз переусвідомити той дар єдності, який ми успадкували від нашої тисячолітньої історії", - упевнений Предстоятель.