Очільник УПЦ МП прокоментував знесення незаконного храму-МАФу

19 травня, 10:30
Православні
Очільник УПЦ МП прокоментував знесення незаконного храму-МАФу - фото 1
Митрополит Онуфрій уперше прокоментував знесення незаконно зведеного на території Музею історії України храму-МАФу. У своїх словах з приводу події очільник УПЦ МП зазначив, що «це спричинило велику скорботу».

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП

«Люди, які підняли руки на Божу святиню, звершили великий гріх», – сказав Онуфрій.

«У цей трагічний час молюсь за тих людей: Господи, прости їм, бо не знають, що роблять (Лк. 23, 34). А братії святої обителі бажаю, щоб Господь подарував їм новий храм, більший і кращий від того, який злі люди розвалили, щоб вони могли в храмі Божої слави продовжити свої щирі молитви за нашу Українську землю і народ та за увесь світ», – додав Онуфрій.

Як повідомлялося, у Києві вночі 17 травня знесли «храм-МАФ» УПЦ МП у буферній зоні ЮНЕСКО, біля Національного музею історії України. Цю будівлю, що складалася з трьох кіосків по 20 м кв, всупереч законодавству самочинно звела релігійна громада УПЦ МП на території Національного музею історії України в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра».

Зведення споруди відбулося з порушенням законодавства, без археологічного обстеження та дозволу Інституту археології НАНУ, а також без дозволів Міністерства культури та інформаційної політики.