"Очищення від Московського патріархату": декілька громад минулого тижня перейшли з УПЦ МП до ПЦУ

Зустріч у Дніпропетровській єпархії ПЦУ - фото 1
Зустріч у Дніпропетровській єпархії ПЦУ
За минулий тиждень менше 10 громад вирішили змінити юрисдикцію і перейти з УПЦ МП до ПЦУ. Більшість переходів відбулося у центральних областях.

Як РІСУ вже повідомляла, 14 червня жителі села Волиця, що на Хмельниччині, майже одноголосно прийняли рішення щодо переходу їх Свято-Михайлівської церкви до Православної Церкви України.

Громада Свято-Миколаївського храму села Чкалове на Нікопольщині 15 червня оголосила про свій перехід із Криворізької єпархії УПЦ МП до Православної Церкви України. Як ми вже повідомляли, це перша громада на Нікопольщині, яка перейшла до ПЦУ.

16 червня керуючий Дніпропетровською єпархією ПЦУ архиєпископ Симеон (Зінкевич) прийняв представників громади свв. Захарія та Єлизавети с. Долинське, Кам’янського району, Дніпропетровської області, які вирішили полишити юрисдикцію РПЦвУ і долучитись до Православної Церкви України.

У селі Лихоліти Іркліївської громади на Черкащині 17 червня відбулися збори села. Місцеві жителі проголосували за перехід в ПЦУ громади храму Святого Апостола і Євангеліста Луки. Склали відповідний протокол. Про це повідомляє Вікка з посиланням на екссільського голову Лихолітів Віктора Пустовита.

'Очищення від Московського патріархату': декілька громад минулого тижня перейшли з УПЦ МП до ПЦУ - фото 116369

«Все відбулося законно», – зазначив він. Проте представники УПЦ МП не віддають ключі від приміщення церкви. Нині двері храму опечатані. «Покладіть ключі та приходьте на богослужіння в Православну церкву України», – зазначив Віктор Пустовит.

У Черкаській області перед тим, 11 червня, відбулися збори релігійної громади біля Свято-Михайлівської церкви у Полствині на Канівщині. Парафіяни прийняли рішення про вихід з юрисдикції УПЦ МП та приєднання до ПЦУ.

Як повідомляє видання Про Все, діючий до того часу настоятель церкви отець Олександр на зібранні не з'явився, а його представники повідомили про небажання переходити до ПЦУ. У результаті більшістю голосів прийняли рішення про створення релігійної громади ПЦУ та, відповідно, повний перехід з УПЦ МП.

У Вишгороді під Києвом 17 червня громада проголосувала за перехід храму святих Бориса і Гліба до Православної Церкви України. Як повідомляє журналіст 5 каналу, ні сирени тривоги, ні звуки роботи ППО не перешкодили понад 300 учасникам зборів проголосувати.

Того ж дня на Буковині ще одна громада перейшла з УПЦ МП до ПЦУ. Рішення на зборах ухвалили одностайно. Про це кореспондентці molbuk.ua повідомив священник Віталій Мензак.

"Парафіяльна громада храму св.арх. Михаїла с.Чорний Потік, що на Заставнівщині, вирішила, згідно законодавства, реалізувати своє право змінити підпорядкування і приєднатися до Православної Церкви України. Тому сьогодні відбулися парафіяльні збори щодо зміни юрисдикції. На зборах було зареєстровано 145 парафіян . Проголосували доленосне рішення: "За" — 145, "проти" — 0, "утрималися" — 0. Одноголосно!", — розповів Віталій Мензак.

Релігійна громада готує документи до подання в Чернівецьку ОВА на реєстрацію.

'Очищення від Московського патріархату': декілька громад минулого тижня перейшли з УПЦ МП до ПЦУ - фото 116368

Як повідомляє видання molbuk.ua, Заставнівщина наразі серед лідерів на Буковині за кількістю парафій, які змінили церковну юрисдикцію з УПЦ (МП) на ПЦУ. Наразі це вже сьома парафія від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

18 червня на зборах парафіяльна громада Свято-Михайлівського храму УПЦ МП в Цибулівці Ободівської територіальної громади на Вінниччині проголосувала за перехід в лоно ПЦУ. Про це повідомили Тростянецькі вісті.

У новині можливі зміни після отримання нових інформацій.