• Головна
  • Новини
  • Одеський митрополит УПЦ (МП) Агафангел назвав "вовками в овечій шкурі" прихильників зближення з католицизмом...

Одеський митрополит УПЦ (МП) Агафангел назвав "вовками в овечій шкурі" прихильників зближення з католицизмом

30.03.2016, 13:38
Одеський митрополит УПЦ (МП) Агафангел назвав "вовками в овечій шкурі" прихильників зближення з католицизмом - фото 1

"Нині з'явилася тривожна тенденція екуменізму, в тому числі і у сфері відносин з Католицькою Церквою, - заявив 20 березня у своєму слові після Чину Православ'я в одеському Спасо-Преображенському кафедральному соборі митрополит Одеський і Ізмаїльський УПЦ (МП) Агафангел (Саввін). - Це турбує багатьох віруючих, які з занепокоєнням спостерігають на доволі тісне зближення з єретиками, на численні зустрічі з тими, чиї попередники придушували наш народ, насаджуючи вогнем і мечем унію, знищуючи Православ'я на землях України і Білорусі".

0_1.jpg-ggg.jpg"Нині з'явилася тривожна тенденція екуменізму, в тому числі і у сфері відносин з Католицькою Церквою, - заявив 20 березня у своєму слові після Чину Православ'я в одеському Спасо-Преображенському кафедральному соборі митрополит Одеський і Ізмаїльський УПЦ (МП) Агафангел (Саввін). - Це турбує багатьох віруючих, які з занепокоєнням спостерігають на доволі тісне зближення з єретиками, на численні зустрічі з тими, чиї попередники придушували наш народ, насаджуючи вогнем і мечем унію, знищуючи Православ'я на землях України і Білорусі ".

Зі словом, що містить ледь прикриту критику зусиль Патріарха Кирила (Гундяєва) щодо зближення з Римом, що виявилися, зокрема, в підписанні 12 лютого так званої Гаванської декларації, митрополит Агафангел виступив після урочистого Богослужіння, здійсненого ним у співслужінні вікарних єпископів Аркадія, Діодора та Віктора, повідомляє Портал-Credo.RU з посиланням на сайт Одеської єпархії УПЦ (МП).

Єрарх поставив у приклад своїй пастві "муки, каторги, заслання і навіть смерть за збереження чистоти православної віри". Серед єресей, особливо загрозливих для православ'я у наш час, він виділив католицизм: "Католики все далі і далі відходили від чистоти апостольської віри, від вчення Святих Отців, вигадуючи хибні догмати і навчання".

«У святі дні Великого посту, - закликав Агафангел, - ми повинні старанно стояти за чистоту нашої віри, за збереження апостольського і святоотчеського вчення, захищаючи його від" вовків в овечій шкурі ", які намагаються проникнути в стадо Христове, щоб викрасти наші душі, занісши туди отруту єресей і спокус екуменізму. Нехай стане для нас прикладом життя святих - праведного Іоанна Кронштадтського, преподобних Лаврентія Чернігівського, Федосія Печерського, святителя Серафима (Соболєва) і сонму інших, які стояли на сторожі канонів Православ'я, не допускаючи їх спотворення на догоду миттєвим інтересам».