Один і той самий архітектор проектував Троїцький собор у Почаєві та мавзолей Леніна, - дослідник

Один і той самий архітектор проектував Троїцький собор у Почаєві та мавзолей Леніна, - дослідник - фото 1
Роман Онишкевич, голова організації "Центр експертних досліджень "ТЕМА" розповів, що один і той самий архітектор проектував Троїцький собор у Почаєві та мавзолей Леніна у Москві.

Про це повідомляє сайт "Тернополяни".

"А ви знали, що поєднує Лєніна і попів з Почаєва. Цікавий факт про поки ще оплот московського православ’я на західноукраїнських землях – Почаївську лавру. Щоби там нині не втокмачували попи, але доконаний факт, що найбільшого архітектурного розквіту лавра здобула протягом 1712-1832 років у час, коли належала василіанському греко-католицькому чину. Саме в цей період за проектом сілезького архітектора Яна Готфріда Гофмана монастир було відновлено та відбудовано. Зокрема, постав величний Свято-Успенський собор – головний храм і окраса Почаєва", - відзначив Роман Онишкевич.

За його словами, коли святиня перейшла до московської церкви, то вони зажадали поставити собор і у 1912 році за модернізованими лекалами новгородсько-псковської архітектури було зведено Троїцький собор, який, на думку фахівців, дещо зіпсував збалансований бароковий ансамбль лаври.

"Але найпікантніше в цій історії, що архітектор «новодєла» Алєксєй Щусєв через неповні тридцять років прославиться іншим творінням, за яким його головно і пам’ятатимуть. Щусєв спроектує мавзолей Лєніна. Очевидно, цей небезталанний зодчий не особливо переймався, якому богу молитися і якому храм споруджувати", - зауважив Роман Онишкевич.

На першому фото - Свято-Успенський собор, на другому – Троїцький.

Один і той самий архітектор проектував Троїцький собор у Почаєві та мавзолей Леніна, - дослідник - фото 103575
Один і той самий архітектор проектував Троїцький собор у Почаєві та мавзолей Леніна, - дослідник - фото 103576