Одну із найстаріших в Україні синагог продовжують реконструювати на Закарпатті

03.12.2020, 12:00
Культура
Одну із найстаріших в Україні синагог продовжують реконструювати на Закарпатті - фото 1
У жовтні 2020 розпочала реконструкцію Вільховецької синагоги.  Будівля є однією із найдавніших синагог в Україні і датується приблизно 1705 роком.

"На початку літа 2019 року, синагогу у Вільхівцях відвідали представники єврейської громади з різних країн у складі наукової конференції, яка була присвячена темі Голокосту. Невдовзі до нашої громади звернулися представники вихідців єврейської громади з Вільхівців щодо можливості повернення синагоги, її реставрації та створення там музею.
Громада позитивно поставилися до цього питання, адже синагога вже тривалий час знаходилася у аварійному стані", – зазначила керуюча справами Вільховецької громади Емілія Кричфалушій.

У жовтні 2020 року розпочалися активні будівельні роботи щодо відновлення синагоги.

Станом на кінець листопада тут перекритий дах площею 295 кв.м. Реставрування будівлі відбуватиметься із оптимальним збереженням її унікального стилю та духу історії, йдеться у повідомленні PMG.ua з посиланням на Вльхівську ОТГ.

Як РІСУ інформувала, на початку літа 2019 у складі наукової конференції синагогу в Вільхівцях відвідали представники єврейської громади з різних країн.

У довоєнні часи кожна п'ята людина у Вільхівцях була євреєм і в цю синагогу приходили молитися близько 200 євреїв із сусідніх сіл.

У 1944 році в цій будівлі встановили млин, і за останнє сторіччя синагога дійшла до аварійного стану.