Офіційна заява РКЦ в Україні стосовно слів Папи у фільмі «Франциск» про одностатеві цивільні союзи

22.10.2020, 14:11
Католики
Офіційна заява РКЦ в Україні стосовно слів Папи у фільмі «Франциск» про одностатеві цивільні союзи - фото 1
Єпископ Віталій Кривицький SDB, Голова Комісії у справах засобів масової інформації, дав офіційний коментар РКЦ в Україні щодо слів Папи про одностатеві цивільні союзи  у фільмі «Франциск».

Коментар поширив католицький часопис "Credo".

21 жовтня на Римському кінофестивалі було представлено документальний фільм «Франциск». У ньому містяться слова папи Франциска, що виражають його особисту думку про «підтримку одностатевих цивільних союзів».

У зв’язку з цим нагадуємо, що вчення Католицької Церкви щодо гомосексуальних стосунків та їхнього юридичного визнання залишається незмінним. Про це свідчить ряд документів.

Конгрегація віровчення Католицької Церкви ясно висловлюється у документі «Щодо проєктів можливості юридичного визнання союзів серед гомосексуальних людей» (2003 рік): «Церква вчить, що повага до гомосексуальних людей жодним чином не може призвести до схвалення гомосексуальної поведінки або до юридичного визнання одностатевих союзів. Загальне благо вимагає, щоб закони визнавали, сприяли та захищали шлюбний союз як основу сім’ї, первинну клітину суспільства».

Що стосується осіб, які мають гомосексуальні нахили, Папа Франциск завжди висловлюється про них словами, сповненими милосердя, в якому є «повнота справедливості й найясніше вираження Божої правди» (Amoris Laetitia 311). Підтвердженням цього є його слова: «Ми всі люди, маємо гідність, якщо людина має ту чи іншу тенденцію, то це не забирає її людської гідності».

Апостольська Адгортація Святішого Отця Франциска «Радість Любові» (Amoris Laetitia) наголошує на тому, що для пропозицій зрівняти гомосексуальні стосунки з подружжям «немає жодних підстав для порівнянь чи аналогій, навіть далеких, гомосексуальних стосунків із Божим планом щодо подружжя і родини» (Amoris Laetitia 251). Огорнімо молитвою нашу Церкву та Святішого Отця!

Єпископ Віталій Кривицький SDB,

Голова Комісії у справах засобів масової інформації.