Офіс президента  гальмує перехід громад до ПЦУ, - політтехнолог

06.07.2020, 10:09
Держава
Політичний технолог Олеся Яхно пояснила, чому зупинились переходи церков із Московського Патріархату до Православної Церкви України.

За її словами, перший заступник голови Офісу президента України Сергій Трофімов, який звинувачує когось в упередженості, сам же явно не є рівновіддаленим і явно демонструє свою прихильність виключно УПЦ МП, тому «не дивно, чому заблокований перехід громад в ПЦУ».

Про це вона написала у Facebook.

Олеся Яхно зазначила, що Трофімов може, як вірянин і парафіянин ходити в будь-яку церкву, але ж він говорить про релігійну політику держави і цьому сам же явно демонструє свою прихильність виключно УПЦ МП.

«Позиція Трофімова демонструє абсолютне нерозуміння довгострокових процесів і рішень. Отримання права України на автокефалію і створення Помісної православної церкви – це подія, що вимірюється важливістю на сотні й тисячі років, бо це одна із системоутворювальних подій», – впевнена політтехнолог Олеся Яхно.

Вона зауважила, що Трофімов не вважає, що Україна гідна мати свою Церкву.

«Про це у владі ніхто не те, що не говорить, а говорить прямо протилежне. Я так розумію, Трофимов не вважає, що така велика країна як Україна і з такою кількістю православних гідна мати Церкву, яка представляє Україну, а не іншу державу (в цьому випадку Росію, навіть якби і не було російської агресії)», – акцентувала Олеся Яхно.

Як РІСУ інформувала, на сайті Офісу президента зареєстрована петиція з вимогою звільнити першого заступника керівника ОП Сергія Трофімова.

Автори петиції вказують, що Трофімова треба звільнити, бо "його перебування на посаді несе загрозу національним інтересам, створює передумови для посилення впливу держави-агресора та не сприяє встановленню в країні атмосфери релігійної терпимості та взаємопорозуміння".