• Головна
  • Проекти
  • Оголошується конкурс на другу журналістську Премію ім. блаж. Кароля Войтили...

Оголошується конкурс на другу журналістську Премію ім. блаж. Кароля Войтили

30.03.2012, 13:42
Оголошується конкурс на другу журналістську Премію ім. блаж. Кароля Войтили - фото 1
Редакція Релігійно-інформаційної служби України проводить другий конкурс для відзначення Премією ім. блаж. Кароля Войтили українських журналістів за найкращий матеріал або серію матеріалів, присвячених різним аспектам релігійного життя в Україні і світі.

Блаженний Іван Павло ІІРедакція Релігійно-інформаційної служби України проводить другий конкурс для відзначення Премією ім. блаж. Кароля Войтили українських журналістів за найкращий матеріал або серію матеріалів, присвячених різним аспектам релігійного життя в Україні і світі.

Номінантами на премію можуть бути журналісти, публіцисти, які працюють у різних жанрах журналістики (новини, репортажі, журналістські розслідування, аналітика, колумністика), типах ЗМІ (преса, радіо, телебачення, Інтернет) та блогери.

Відзначаються автори (а не матеріали) за один або кілька власних матеріалів, які були опубліковані за період від червня 2011 року.

Рекомендувати номінантів можуть: редакційні колективи, незалежні експерти, релігійні та громадські організації, а також окремі особи чи групи осіб та члени журі. Листа з рекомендацією можна надіслати на адресу редакції (зазначивши, що йдеться про подання на премію) або прямо на порталі РІСУ. Також голосування відбувається в мережі Facebook.

Головні критерії відбору кандидатів:

—    автор якісно, неупереджено представляє релігійне життя в Україні та світі;

—    номінант володіє глибоким розумінням релігійного контексту, виявляє вміння представити те, що непомітне для інших, зацікавити релігійною тематикою;

—    автор вміє подати «болючі» моменти так, щоби не нашкодити самій Церкві, та запропонувати вихід з кризових ситуації;

—    своїми публікаціями автор привертає увагу світських мас-медіа і суспільства до релігійного життя в Україні та світі;

—    бажано, щоби автор у своїх публікаціях відстоював засади релігійної свободи.

Висунення кандидатів у номінанти відбувається до 22 квітня 2012 р.

Для визначення переможця створюється незалежне журі, яке також буде враховувати результати відповідного опитування на порталі РІСУ. Журі до 30 квітня визначить переможця конкурсу і 2-3 лауреатів.

Результати конкурсу будуть оголошені під час конференції «Церква в інформаційному просторі», яку проводить РІСУ 4-5 травня 2012 р. у Львові.

Релігійні погляди автора не впливають на рішення журі.

Будуть прийматися до уваги лише ті авторські матеріали, які відповідають загальноприйнятим стандартам журналістики (об’єктивність, неупередженість, правдивість, дотримання авторського права тощо).

Премія була заснована редакцією РІСУ 2011 року з нагоди беатифікації Папи Івана Павла ІІ.

«Премія названа на честь нині вже блаженного Папи Івана Павла ІІ, оскільки цей Понтифік, як ніхто до нього, зробив надзвичайно багато для того, щоби Церква наблизилася до мас-медіа. Він видав десятки документів, що стосуються євангелізації в мас-медіа. Він один з перших серед церковних лідерів заговорив про Інтернет. Він перший Понтифік, що записав диск», – говорить  директор РІСУ Тарас Антошевський.

Першим лауреатом Премії блаж. Кароля Войтили рік тому стала відомий публіцист Катерина Щоткіна.