• Головна
  • Новини
  • Окупанти вимагають від архиєпископа Кримського ПЦУ 50 тисяч рублів за судові витрати...

Окупанти вимагають від архиєпископа Кримського ПЦУ 50 тисяч рублів за судові витрати

24 березня, 10:00
Окупанти вимагають від архиєпископа Кримського ПЦУ 50 тисяч рублів за судові витрати - фото 1
Архиєпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент отримав від російського управління федеральної служби судових приставів у Криму документ з вимогою відшкодувати 50 тисяч рублів судових витрат.

Архиєпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент отримав від російського управління федеральної служби судових приставів у Криму документ з вимогою відшкодувати 50 тисяч рублів судових витрат.

Про це 23 березня Крим.Реалії повідомив сам владика Климент.

«Раніше відбулися суди. Це рішення суду, які були ухвалені в Сімферополі і Севастополі, що я повинен звільнити приміщення (кафедрального собору в Сімферополі – КР). Повернути його в міністерство земельних і майнових відносин. Одночасно я повинен оплатити судові витрати, понесені Міністерством земельних і майнових відносин. Тобто за те, що міністерство викидає мене на вулицю, за те, що Анюхіна (російська міністр майнових і земельних відносин Криму Ганна Анюхіна – КР) руйнує церкву, по суті краде власність. За це я повинен заплатити 50 тисяч. У мене таких грошей немає», – сказав архиєпископ Климент.

Священнослужитель побоюється, що російські силовики можуть забрати церковне майно ПЦУ.

«Закінчиться, мабуть, все тим, чим і в 2017 році: коли прийшли судові пристави і за рішенням суду мали вилучити приміщення частини першого поверху, в яких розташовувався Український духовний центр. Але через те, що там не було майна центру, а було релігійне майно Церкви, то вони вилучили все релігійне майно», – нагадав він.

За словами Климента, ПЦУ намагалася оскаржити рішення, але суди залишили рішення першої інстанції.

Публічних коментарів російського міністра майнових і земельних відносин Криму Ганни Анюхіної щодо інформації владики Климента наразі немає.

Раніше російська влада в Криму направила припис про «звільнення приміщень» кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги в Сімферополі, в якому проходили богослужіння УПЦ Київського Патріархату (нині ПЦУ).

У російському Міністерстві майна Криму пояснили вимогу звільнити будівлю кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла у створену Православну Церкву України.

Собор Володимира і Ольги Православної церкви України в Сімферополі

У Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить Богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла в Православну Церкву України (ПЦУ).

Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.

Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архиєпископ Кримської єпархії Православної Церкви України Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення.

У середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, ініційовані Мінмайна Криму та без узгодження з Кримською єпархією.