Окупанти вкрали у Херсоні пам’ятники російському святому та кандидату у святі

Окупанти вкрали у Херсоні пам’ятники російському святому та кандидату у святі - фото 1
Російські окупанти зняли з постаментів і вивезли в невідомому напрямку пам’ятники Олександру Суворову і Федору Ушакову, які стояли в центрі Херсона.

Про це повідомляє видання Мост.

Обидва пам’ятника демонтовані увечері 23 жовтня і вивезені в невідомому напрямку росіянами, які, судячи з їх дій, відступають з Херсона.

Федора Ушакова, як відомо, РПЦ канонізувала у 2001 році. Олександр Суворов - кандидат у святі. Канонізувати його у травні цього року запропонував сам міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Московський Патріархат цю пропозицію наразі розглядає.

Погруддя Суворова встановлене у Херсоні 10 вересня 1950 року. Ленінградський музей Суворова подарував місту Херсону бронзове погруддя воєначальника. Ця робота російського скульптора Миколи Рукавишнікова була виконана ще 1904 року. Суворов зображений у мундирі з погонами та стрічкою через плече. Погруддя роботи Рукавишнікова виконано за посмертною маскою і є одним із кращих та точних портретів.

Окупанти вкрали у Херсоні пам’ятники російському святому та кандидату у святі - фото 101367

Пам’ятник адміралу Федору відкрито 1957 року біля головного корпусу Херсонської державної морської академії на проспекті Ушакова. Спочатку скульптура була виконана з оргскла, лише 1970 року її замінили на бронзову.