Окупанти зареєстрували незаконну Скадовську єпархію РПЦ

Предстоятель УПЦ МП звершив архиєрейську хіротонію архимандрита Олексія (Овсяннікова) на єпископа Джанкойського і Роздольненського, керуючого Джанкойською єпархією - фото 1
Предстоятель УПЦ МП звершив архиєрейську хіротонію архимандрита Олексія (Овсяннікова) на єпископа Джанкойського і Роздольненського, керуючого Джанкойською єпархією
У російському держреєстрі 17 квітня окупанти зареєстрували релігійну організацію «Скадовская епархия Русской Православной Церкви (Московский Патриархат)», засновником якої вказана РПЦ.

Про це повідомляє телеграм-канал Генічеськ UA.

Виконувачем обов'язків єпархіального архиєрея призначено Олексія (Овсяннікова). Щодо нього українською владою у січні 2023 року були введені персональні санкції.

Єпископ Олексій (Овсянніков Олександр Олександрович) народився 23 листопада 1973 року в с. Студенок Ізюмського району Харківської області. У 2004 р. закінчив Київську духовну академію, був кліриком Житомирської єпархії УПЦ Московського Патріархату.

2 січня 2022 році митрополит УПЦ Онуфрій у Києво-Печерській лаврі провів чин наречення архимандрита Олексія на єпископа Джанкойської та Роздольненської єпархії в окупованому Криму.

Юридична адреса незаконної релігійної організації РПЦ: м. Скадовськ, вулиця Сергіївська, будинок 23. За цією адресою розташований Свято-Сергіївський храм.

Нагадаємо, Священний Синод РПЦ 27 грудня 2023 року створив нову єпархію на окупованій лівобережній частині Херсонської області.

Як зазначалось, "у зв'язку з фактичною неможливістю для Преосвященного митрополита Херсонського та Таврійського Іоанна керувати парафіями та монастирем Херсонської єпархії, що знаходяться на лівобережжі Дніпра», а також «у зв'язку з відсутністю можливості для безперешкодного врегулювання цієї ситуації Синодом Української Православної Церкви РПЦ ухвалив утворити в адміністративних межах лівобережних районів Херсонської області нову єпархію – Скадовську із центром у місті Скадовськ, виділивши її зі складу Херсонської єпархії.

Тимчасове управління Скадовською єпархією доручено єпископу Джанкойському та Раздольненському Олексію.