Олігарх Новинський робить карколомну кар'єру в УПЦ МП

Вадима Новинського нагородили за особливі заслуги перед УПЦ МП - фото 1
Вадима Новинського нагородили за особливі заслуги перед УПЦ МП
Відомий релігієзнавець Дмитро Горєвой помітив, що олігарх і депутат Вадим Новинський, якого в УПЦ МП висвятили на диякона, у неділю на Богослужінні перебував з подвійним орарем (стрічка через плече) та камілавкою (головний убор).

"Все це богослужбові нагороди диякона. Видаються за високі духовні досягнення та віддану службу Церкві", - написав Горєвой у себе на Фейсбуці.

Дмитро Горєвой зауважив, що ще на Трійцю Новинський служив зі звичайним орарем та без камілавки.

За словами експерта, такі нагороди не так то й просто отримати рядовому священнослужителю.

"Відповідно до «табєля о рангах», Московської Патріархії подвійним орарем нагороджують мінімум через 5 років після рукоположення. Камілавкою - мінімум через 10 років після попередньої нагороди орарем. Тобто в сумі мінімум 15 років", - зазначив експерт.

"До прикладу, відомий місіонер протодиякон Андрей Кураев (Andrey Kuraev) отримав право носіння камілавки лишень через 19 років. Новинський пройшов цей шлях у 2,5 місяці. Але він спонсор - йому можна", - додав він.

Експерт припускає, що ці нагороди диякон Новинський, вочевидь, отримав за послуги, які він не раз надавав Предстоятелю УПЦ МП.

"Цікаво, чи є це ознакою сімонії (церковної корупції)? Ну я не думаю, що він оплатив ці нагороди. Скоріше Онуфрій цими нагородами відплатив Новінському за надання митрополиту гелікоптерів для здійснення "пастирських" візитів", - підкреслив Дмитро Горєвой.

Як вже інформувала РІСУ, на свято Благовіщення митрополит Онуфрій висвятив відомого народного депутата та олігарха Вадима Новинського у диякони УПЦ МП.

Торік Предстоятель УПЦ МП висвятив у диякони генерального директора Смарт-холдингу Олексія Пертіна. Смарт-холдинг входить до бізнес-імперії олігарха Вадима Новинського.