ООН опублікувала доповідь про окупований Крим: Тортури, переслідування, наступ на релігійні свободи

20.06.2021, 10:19
Держава
ООН опублікувала доповідь про окупований Крим: Тортури, переслідування, наступ на релігійні свободи - фото 1
Опубліковано чергова проміжна доповідь Генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини в Криму.

"Доповідь фіксує практики, які продовжуються, щодо незаконного переслідування кримчан, застосування тортур для самообмови, переміщення незаконно засуджених на територію Росії, безкарності органів російської окупаційної влади, в тому в числі ФСБ. Окремо наголошується ретроспективне застосування російського законодавства, зокрема для наступу на свободу ЗМІ і позбавлення житла кримчан, фактично - однієї з форм примусового зміни демографічного складу населення", - заявила перша заступник голови МЗС України Еміне Джепарова, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Крим. Реалії.

Ця доповідь в якості виконання резолюції ГА ООН 75/192 буде представлена під час сорок сьомій сесії Ради ООН з прав людини, яка починає свою роботу в понеділок.

Еміне Джепарова також нагадала про наступ на релігійні свободи в Криму, зокрема, про переслідування Православної церкви України на півострові.

"Продовжуємо працювати з міжнародним співтовариством для встановлення справедливості і відновлення територіальної цілісності України", - зазначила Джепарова.