Оприлюднено план нового інтер’єру собору Нотр-Дам

30.06.2023, 10:55
Світові
Оприлюднено план нового інтер’єру собору Нотр-Дам - фото 1
Архидієцезія Парижа оприлюднила план нового інтер’єру собору Нотр-Дам, що постраждав від масштабної пожежі у 2019 році.

Собор планують відкрити для відвідувачів 8 грудня 2024 року. Архиєпископ Парижа Лоран Ульріх обрав двох кандидатів для створення нового вівтаря, дарохранительниці, кафедри, амвону, баптистерію, а також стільців для вірних. Художній комітет архидієцезії відібрав п’ять проектів з-поміж 69 запропонованих. Це рішення, оприлюднене 23 червня. Про це інформує CREDO.

Вибраний проект контрастує з каменем та вітражами пам’ятки, але архиєпископ Ульріх зазначив, що хотів створити єдине ціле, оскільки літургійні елементи, знищені або пошкоджені під час пожежі 2019 року, були розроблені різними художниками в різних стилях.

Одним із головних моментів нового проекту є рішення розмістити баптистерій при вході в собор, біля порталу Страшного суду, щоб «відкрити двері до таємниці Христа». Головний вівтар геометричної форми буде розміщений на перехресті нави і трансептів, «як камінь, взятий із землі для жертви, що готується стати братським столом для Вечері Господньої».

Оприлюднено план нового інтер’єру собору Нотр-Дам - фото 116898

Архиєпископ обрав художника Сільвена Дюбюіссона, який створить новий релікварій для Тернового вінця, без попереднього оголошення тендеру. Великі розміри релікварія мотивовані бажанням зробити його більш помітним і дозволити віруючим класти на нього руки.

Загальна вартість нових об’єктів, які фінансує фонд «Notre-Dame», оцінюється у 6 мільйонів євро.

Оприлюднено план нового інтер’єру собору Нотр-Дам - фото 116899

Цей проект не отримав одностайного схвалення експертів і вірних. Хоча деякі представники преси вважають проект досить сміливим та об’єднавчим, католицькі коментатори критикували стиль нових меблів та елементів, називаючи його «дизайном Ikea 70-х років», «посиланням на “Родину Адамсів”», або «втіленням занепаду французької Церкви».

Проекту досі очікує на остаточне затвердження Національної комісії з питань архітектури та спадщини Франції, яка, як очікується, оголосить свій вердикт 13 липня.