Остання релігійна громада Богуславщини перейшла до ПЦУ

Остання релігійна громада Богуславщини перейшла до ПЦУ - фото 1
Відтепер у Богуславській об’єднаній територіальній громаді вже не залишилося церков у складі УПЦ (Московського Патріархату).

Нещодавно до Православної Церкви України приєдналися парафіяни старовинної Свято-Покровської церкви у селі Бородані, за 7 км від міста Богуслав на Київщині. Про це повідомляється на сторінці Свято-Покровської парафії в Богуславі, інформує Вечірній Київ.

Це була остання релігійна громада в Богуславській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ), яка підпорядковувалася УПЦ (МП).

«Відтепер Богуславщина 100% у Православній Церкві України», — йдеться в повідомленні.

Дерев’яна Свято-Покровська (Воскресенська) церква в селі Бородані була збудована ще у 1800 році. Вона розташована не на пагорбі, а в мальовничій долині правого берега річки Рось.

Ця стародавня святиня є пам’яткою архітектури національного значення.

Цікавим фактом з історії святині є те, що цей храм частіше згадується як Воскресенська церква, про що свідчить дослідник та краєзнавець ХІХ століття Лаврентій Похилевич.

Але зараз вона частіше фігурує, як Церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Про унікальність цього храму розповідає відомий дослідник українських пам’яток Роман Маленков на сторінці «Україна Інкогніта».

«Це напевне, остання козацька церква в історії — Воскресенська церква у Бороданях. Колоритна, архаїчна, але зведена аж у 1800 році, через 25 років після руйнування Січі. Відсутність бань і типових барокових заломів, які так і просяться до вертикальної шалівки. Все свідчить про незавершеність проекту.

У радянські часи всі розписи закрасили фарбою, якимось чином залишилися лише два. Той, що в бабинці просто чудовий. Та і вся церква чудова, навіть у своїй аскетичності», — зазначає дослідник.

Остання релігійна громада Богуславщини перейшла до ПЦУ - фото 130105

На його думку, своїми простими архітектурними формами ця церква нагадує ранні зразки української дерев’яної архітектури.