Митрополит Борис Ґудзяк розповів, як УКУ став успішним

Митрополит Борис Ґудзяк розповів, як УКУ став успішним - фото 1
Президент УКУ, митрополит Борис Ґудзяк у рамках проєкту "7 фільмів Бно-Айріяна" розповів про знання та успіх, про те, яка вона - щаслива людина, про українську й американську системи освіти, про плюси і мінуси американської освіти, про успіх УКУ та як університет йшов до цього.

Будучи випускником Гарварду, Борис Ґудзяк зауважив:

"Дехто говорить, що УКУ - це український Гарвард, але я не хочу цього. У Гарварді не завжди йшлося про асиміляцію певних цінностей. Освіта повинна допомогти людині бути відповідальним не лише у професії, але й суспільному житті, сімейному. На цьому ми розвивали концепт УКУ, старалися переосмислити те, чим має бути університет. Ми це робили, маючи найкращі аспекти різних світових зразків перед очима, враховуючи недоліки раціоналістичної системи, яка дуже часто має економічні чинники, як мотиватор".

Владика Борис акцентує на тому, що для того, щоб освіта була гарною, нам треба добру систему, нам треба лідерів, які мають візію і характер, і нам треба людей з цінностями, які дозволяють системі запрацювати. "Навіть якщо ти маєш олімпійську медаль з плавання, але не готовий плисти проти течії, ти не можеш бути лідером в освітній системі", - зауважує митрополит.

За його словами, "успішна людина - це не та, що має владу і гроші, а та, яка провадить гідне життя, яка відчуває мир і радість у серці".

Основні тези інтерв'ю:

- Освіта важлива і може дати благополуччя і життєдайність як окремій особі, так і суспільству;
- Правдива успішність - це гідне життя, коли відчуваєш мир і радість у серці;
- Американська освіта, на відміну від радянської, розвивала творчість та свободу мислення;
- Трагедія радянської системи освіти - у її ідеології про людину";
- Освітня система має любити людину;
- Сьогодні проблема корупції в освіті є не тільки тому, що викладачі хочуть брати хабарі, а й тому, що студенти з батьками хочуть їх давати;
- Крім системної праці, є ще Божа благодать" - на прикладі Йосипа Сліпого і створеного ним університету для українців у Римі. Йосип Сліпий сказав: "Зло довго тривати не буде. Готуйтеся". І ми були замолоді, щоб йому не вірити, романтиками";
- Освіта може об'єднувати країну, але без морально-духовного чинника - ні!