"Патріарший собор у Києві став джерелом стійкості українського народу і надії на перемогу", - Патріарх Святослав

19.08.2023, 13:33
Католики
"Патріарший собор у Києві  став джерелом стійкості українського народу і 
 надії на перемогу", - Патріарх Святослав - фото 1
Освячення Патріаршого собору у Києві ознаменувало завершення багатолітнього процесу повернення осідку Глави нашої Церкви додому — до Києва. Про це сказав Блаженніший Святослав у спецефірі «Відкритої Церкви» на «Живому телебаченні» з нагоди 10-річчя освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового.

«Історично нашим головним катедральним собором у Києві був собор Святої Софії, — зазначив Блаженніший Святослав. — Сьогодні він є особливим символом для всіх Церков Володимирового хрещення, і ми сподіваємося, що колись він стане собором єднання, коли відновиться єдність Київської Церкви як її унійної частини, так і сьогодні православної частини. Тоді, ми сподіваємося, буде єдиний Патріарх, який матиме свій собор, знову ж таки, в соборі Святої Софії, як про це мріяв Патріарх Йосиф Сліпий».

Тоді, висловив сподівання Глава УГКЦ, можливо, відбудеться урочисте перенесення тлінних останків патріарха Йосифа саме до собору Святої Софії, про що йдеться у його заповіті.

Окрім цього, Предстоятель розповів про важливість головної святині греко-католиків для всієї Церкви — Патріаршого собору Воскресіння Христового: «Цей храм став місцем молитви Глави Церкви, і ця молитва об’єднала не тільки наших вірних у Києві, не тільки наших вірних в Україні, але ми бачимо, як це сталося за 10 років: це став центр єднання в молитві всієї нашої Церкви в різних куточках земної кулі та відкрив глибинну суть нашого Патріаршого собору».

Блаженніший Святослав розповів, що Патріарший собор — це насамперед дім Божий, простір молитви, де ми приносимо безкровну жертву за Церкву та український народ у глобальному вимірі його існування. Але так само Патріарший собор — це батьківський дім, тому кожен, хто сюди приходить, мусить відчувати батьківське тепло.

«Я хочу закликати кожного сина і кожну доньку нашої Церкви відчувати своїм обов’язком бодай раз у житті здійснити своє паломництво до Патріаршого собору», — наголосив Глава УГКЦ у спецефірі «Відкритої Церкви» на «Живому телебаченні».

Під час урочистого Богослужіння у день 10-ї річниці освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, Глава УГКЦ наголосив, що у престол Патріаршого собору закладено мощі святих апостолів Петра та Андрія Первозваного, святих пап Івана Павла II, Климента і Мартина, святого священномученика Йосафата Кунцевича та блаженного Миколая Чарнецького. Відтак уся історія Церкви на київських землях спочиває у цьому святому престолі.

"Коли почалося російське повномасштабне вторгнення в Україну, коли темні хмари згустилися над Києвом, ще один промінчик з небес засяяв над Патріаршим собором. Тут, у його криптах, ми знайшли пристановище, ховаючись від російських ракет, бомб і куль. Патріарший собор у Києві, де невтомно лунає молитва до Бога за наш народ, наше військо, за всіх українців, які шукають Божої сили й благодаті, став джерелом стійкості українського народу. Звідси на всю Україну засяяв промінь української надії на перемогу", - сказав Патріарх Святослав.