П.Клімкін запросив Папу Франциска відвідати Україну

28.05.2015, 09:28
П.Клімкін запросив Папу Франциска відвідати Україну - фото 1
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 27 травня взяв участь в аудієнції з Папою Римським Франциском, інформує прес-служба МЗС.

Папа_і_Клімкін.jpgМіністр закордонних справ України Павло Клімкін 27 травня взяв участь в аудієнції з Папою Римським Франциском, інформує прес-служба МЗС.

Під час зустрічі з Папою Франциском Міністр висловив сподівання, що українці неодмінно матимуть нагоду вітати Понтифіка на своїй землі. П.Клімкін також передав в якості подарунка Папі Римському малюнок українських вихованців дитячого будинку із закликом до Папи молитися за Україну.

"На зустрічах з високопосадовцями Святого Престолу ключова увага була присвячена гуманітарній ситуації в Україні. П.Клімкін подякував за гуманітарну допомогу, яку "Caritas Internationalis" (структура Святого Престолу) надає для постраждалих на Донбасі та внутрішньо переміщених осіб через "Карітас Україна", - йдеться у повідомленні.

Також обговорили останні події на Сході України. П.Клімкін повідомив  про результати нещодавнього Саміту "Східне партнерство" у Ризі та поінформував про заходи, які вживаються українською стороною у контексті мирного врегулювання конфлікту. Міністр висловив вдячність за підтримку Ватиканом територіальної цілісності України та закликав підтримати процес мирного врегулювання в регіоні.

Сторони торкнулися питання залучення церковної дипломатії до забезпечення суспільної злагоди та припинення протистояння в Україні. Зокрема, було позитивно відзначено створення Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями при Міністерстві закордонних справ України, що слугуватиме основою для взаємодії церкви і держави у міжнародних відносинах.

Крім того, П.Клімкін зустрівся з Держсекретарем Святого Престолу (Главою Уряду) П’єтро Пароліном та з Секретарем з міждержавних відносин (Міністром закордонних справ) Святого Престолу Полом Ґаллахером.

Міністр також відвідав Товариство «Свята Софія», де зустрівся з Главою Української греко-католицької церкви Святославом (Шевчуком), з керівництвом зазначеного Товариства та з представниками української громади, в т.ч. з молоддю, а також дав інтерв’ю Ватиканському Радіо та популярній газеті «Ла Круа».