• Головна
  • Новини
  • Пам’ятник засновникам Києво-Печерської лаври встановлять на території святині...

Пам’ятник засновникам Києво-Печерської лаври встановлять на території святині

15.06.2010, 11:36
Пам’ятник засновникам Києво-Печерської лаври встановлять на території святині - фото 1
Через два місяці паломники Києво-Печерської лаври зможуть побачити 6-метровий пам'ятник преподобним Антонію і Феодосію.

Пам'ятник.jpgКИЇВ — Через два місяці паломники Києво-Печерської лаври зможуть побачити шестиметровий пам'ятник преподобним Антонію, що заснував 1051 року Києво-печерський монастир, та Феодосію, який був одним із перших учнів Антонія та вважається співзасновником монастиря. Гіпсова скульптура пам'ятника вже готова, потім її віділлють у бронзі.

Монумент встановлять на території Києво-Печерського заповідника біля Ближніх печер. Кожна з фігур — заввишки не менше 3 метрів. У руках Антонія і Феодосія – звитки Святого Письма, а над їх головами стоятиме розписна арка, вершину якої увінчає позолочений хрест.

Над пам'ятником впродовж декількох місяців працював колектив скульпторів та художників у складі 10 осіб.

Фігури Антонія і Феодосія, як повідомляє «Культпросвет», стилізовані під староруську скульптуру з дотриманням церковних канонів. За словами скульптора Олега Пінчука, одного з учасників проекту, постаті преподобних Антонія та Феодосія трохи витягнуті, а шрифт на свитах — староруський.

За словами Пінчука, фігури Антонія і Феодосія скульптори «змальовували» з ікон. Але майстри постаралися додати кожному із засновників Лаври індивідуальності і духовного наповнення за рахунок зображення особи і положення рук.

Скульптори чекають, що пам'ятник викликатиме у відвідувачів Києво-печерської лаври лише позитивні емоції.

Закінчити роботи планують до дня народження Предстоятеля УПЦ (МП) Митрополита Володимира, якому 23 листопада виповнюється 75 років.

Гроші на спорудження пам'ятника виділив, за словами скульпторів, відомий київський бізнесмен.