Папа фармацевтам про аборти: Не ставайте співучасниками

15 жовтня, 10:01
Суспільство
Папа фармацевтам про аборти: Не ставайте співучасниками - фото 1
У четвер, 14 жовтня , Папа Франциск прийняв на аудієнції представників Італійської спілки лікарняних аптек, які у Римі проводили свій щорічний національний конгрес.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Завертаючись до фармацевтів, Римський Архиєрей вказав на важливість дотримання професійної етики. В цьому контексті він підкреслив, що кінцевою метою їхньої діяльності «завжди повинно бути життя пацієнта в його цілісності».

«Ви завжди перебуваєте на служінні людського життя, – підкреслив Папа. – І в деяких випадках це може передбачати спротив сумління, яке не є зрадою, а навпаки, вірністю вашій професії, якщо це дійсно вмотивовано».

В цьому контексті Святіший Отець пригадав, що ця делікатна тема вимагає великої компетентності та великої доброчесності.

«Нещодавно я мав нагоду повернутися до теми абортів, – зауважив він. – Ви знаєте, що в цьому сенсі я маю чітку позицію: це вбивство, і недопустимо ставати його співучасниками».

Папа додав, що наш обов’язок полягає в тому, щоб бути близькими до людей, особливо, до жінок, аби не виникала необхідність думати про таке рішення як аборт, бо, насправді, це не вихід.

Ділячись думками про суспільний аспект професійної етики лікарняних аптекарів, Єпископ Риму пригадав, що італійська система охорони здоров’я передбачає загальний доступ до лікування, але в цій системі аптекар виконує не тільки виконавчу функцію. Це повинно спонукати аптекарів не піддаватися культурі відходів, не забуваючи про найбідніших, а також пам’ятати про свою відповідальність за правильне використання та зберігання медикаментів.