Папа Франциск на зустрічі з ректором УКУ подякував за служіння в Україні
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Під час приватної аудієнції п. Тарас Добко подякував Святішому Отцеві за молитви та підтримку України, зокрема нещодавно опубліковану папську буллу про Ювілейний рік, у якій Папа говорить про надію для сучасної людини. «Вістка про надію дуже важлива для України саме в цей час війни. Бачу Боже провидіння в тому, що 30 квітня мав зустріч зі спільнотою УКУ на тему „Бути спільнотою надії“. Для мене, як ректора, одне з ключових завдань — плекати УКУ як спільноту надії та джерело надії для інших. Наша Церква і ми в УКУ покликані дарувати людям і народам надію, розвивати богослов’я надії в умовах війни та її наслідків», — сказав ректор УКУ.
Він розповів Папі історію заснування та розвитку УКУ як освітньої інституції УГКЦ, бо «Церква вірила і вірить в освіту як джерело свого життєдайного служіння та трансформації суспільства».
Ректор поділився зі Святішим Отцем свідченнями студентів УКУ в умовах війни, охарактеризувавши їх «людьми надії, які вірять у вічність».
«Випускниця Любов Куртяк на випускних урочистостях поділилася, що для її колег із випуску основним уроком від УКУ було навчитися так прожити своє життя, щоб не боятися смерті. Хоча, — наголосив п. Тарас, — непросто бути християнином під час війни. В людей постійно виникає запитання, де Бог і коли Він зупинить ці страждання? А тим більше, коли РПЦ проголошує священну війну і дискредитує християнську благовість. Один із наших випускників на фронті стикнувся з цим питанням, коли входив із товаришами в одне зі звільнених після окупації сіл. Його запитали, де Бог у всій цій руїні, яку завдають росіяни. Побачивши волонтерів, які везли мешканцям села чисту воду, харчі, медикаменти, одяг, він відповів: „Бог є тут, де є солідарність і людяність“».
Ректор УКУ теж розповів Святішому Отцеві про участь університету в душпастирській програмі УГКЦ для зцілення ран війни. «Ми керуємося принципом — „Відновимо людину. Відновимо все“. Наша стратегія розвитку має назву „Університет, який служить“. Тож служіння є одним із наших основних принципів».
Папа Франциск вказав на необхідність «плекати розум, інтелектуальну спроможність, але також серце людини та спроможність творити добро». «Ваші свідчення про надію в жахливій ситуації війни для мого служіння особливо важливі», — наголосив Папа Франциск і подякував університетській спільноті за служіння українському народу, особливо молодому поколінню.
«Україна для мене дуже близькою ще з часів мого служіння в Аргентині. Я любив відвідувати українську Церкву в Буенос-Айресі», — додав Папа Франциск.
На завершення зустрічі ректор УКУ попросив у Папи благословення для університетської спільноти: «Кожен вагомий етап розвитку УКУ починався з папського благословення. Створення УКУ в Римі — благословення папи Павла VI. Відновлення УКУ у Львові — благословення Папи Івана Павла ІІ. Перша кампанія з розвитку УКУ і будівництво кампусу — благословення Папи Венедикта XVI. Ми на новому етапі — просимо про благословення і підтримку від Папи Франциска». Після благословення Святішого Отця сторони обмінялися пам’ятними подарунками.
Робочий візит ректора УКУ до Ватикану відбувався з 13 по 15 травня із благословення Глави УГКЦ. Тарас Добко зустрівся із с. Гелен Алфорд, президентом Папської академії соціальних наук; кардиналом Пітером Тарксоном, канцлером Папської академії наук і Папської академії соціальних наук; кардиналом Жозе Мендонсою, префектом Дикастерії у справах культури та католицької освіти; кардиналом Куртом Кохом, префектом Дикастерії сприяння єдності християн; кардиналом Клаудіо Ґуджеротті, прифектом Дикастерії для Східних Церков; о. Марком Інглотом, президентом Папського комітету історичних наук; ректорами Папського григоріанського університету й університету LUMSA. Крім зустрічей з очільниками дикастерій Римської курії, ректор УКУ зустрівся із владикою Діонісієм Ляховичем, екзархом УГКЦ в Італії, семінаристами Папської колегії святого Йосафата та взяв участь у робочому засідання Патріаршої комісії у справах духовенства.