Папа Франциск нагородив двох журналістів Великими хрестами Пія ІХ

14.11.2021, 09:25
Культура
Папа Франциск нагородив двох журналістів Великими хрестами Пія ІХ - фото 1
Приймаючи на аудієнції журналістів, акредитованих при прес-центрі Ватикану, Папа вручив високі нагороди двом із них та подякував «за пошуки істини, бо тільки правда вчиняє нас вільними».

Про це повідомляє Vatican News.

Нагороди від Папи отримала мексиканська журналістка Валентина Алазракі з «Noticieros Televisa», що розпочала свою працю 1974 року, і Філіп Пуллелла американсько-італійський кореспондент агентства «Reuters».

«Журналістика - це не настільки професія, скільки місія»,– сказав Папа Франциск.

Ці ветерани-ватиканісти з багаторічним стажем отримали високу папську нагороду – Великий хрест Пія ІХ. Нагороджуючи журналістів, Святіший Отець подякував у їхньому імені всім їхнім колегам ватиканістам і підтримав їх у виконуванні нелегкої місії.

«Ваша місія, – наголосив Папа, – полягає в тому, аби зробити світ менш похмурим, щоб люди дивилися на інших з більшою усвідомленістю та довірою».

Понтифік виділив три аспекти посланництва журналістів: слухати, поглиблювати й розповідати

Слухати

Його Святість вказав, що дієслово «слухати» має особливе значення, як для працівників медіа, так і для Церкви, особливо тепер, коли започаткований синодальний процес. Для журналістів «слухати» означає зустрічатись віч-на-віч з людьми, про яких вони розповідають, та джерелами, з яких черпають інформацію.

Поглиблювати

Папа Франциск підкреслив, що дієслово «поглиблення» є наслідком слухання й бачення. Кожну новину, кожен факт, кожну дійсність потрібно досліджувати, бо, на жаль, сьогодні в соціальних медіа існує логіка спрощення та протистояння. Журналістика повинні пропонувати більше, ніж можна знайти в мережах.

Розповідати

Третя дієслово «розповідати», за словами Святішого Отця, означає не виставляти на перше місце самих себе, а відчути на собі вплив історії, яку розповідаємо, навіть тоді, коли вона примушує нас страждати. Він подякував журналістам за те, що вони висвітлюють також і негативні речі, які стаються у Церкві, та допомагають не приховувати їх.

На закінчення промови до журналістів-ватиканістів, Папа Франциск наголосив, що Церква – це не політична організація зі своїми «правими» й «лівими», як у парламентах. Це не велика транснаціональна корпорація, яку очолюють менеджери, які вивчають, як найкраще продати свій продукт. Церква не будує себе на основі власного проекту, не живе маркетинговими стратегіями.

“Церква складається з грішних людей та існує для того, щоб віддзеркалювати світло Іншого, світло Ісуса, подібно до того, як місяць відбиває світло сонця. Церква існує для того, щоб нести світові слово Ісуса й уможливити сьогодні зустріч з живим Христом, ставши носієм Його милосердних обіймів, дарованих усім людям”

Святіший Отець подякував журналістам-ватиканістам за працю, яку вони виконують і мовив: « Дякую вам за пошуки істини, бо тільки правда вчиняє нас вільними».