Папа Франциск після візиту в Канаду хоче відвідати Москву і Київ

04.07.2022, 12:07
Світові
Папа Франциск після візиту в Канаду хоче відвідати Москву і Київ - фото 1
Папа Римський Франциск висловив сподівання, що після візиту в Канаду цього місяця він міг би якнайшвидше відвідати Москву та Київ.

Про це він розповів у інтерв’ю агентству Reuters, пише "Європейська правда".

Говорячи про ситуацію в Україні, Папа Франциск зазначив, що між державним секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном і міністром закордонних справ Росії Сергєєм Лавровим були контакти щодо можливої ​​поїздки до Москви.

Агентство наголошує, що жоден понтифік ніколи не відвідував Москву, і Папа Франциск неодноразово засуджував вторгнення Росії в Україну.

Минулого четверга він непрямо звинуватив її у веденні "жорстокої та безглуздої агресивної війни".

Ватикан запитував РФ про поїздку кілька місяців тому. Папа тоді зазначав, що Москва відповіла про невідповідність моменту.

Тепер понтифік натякнув, що зараз, можливо, ситуація змінилася.

"Я хотів би поїхати (в Україну), і я хотів спочатку поїхати до Москви. Ми обмінялися повідомленнями про це, тому що я думав, що якби тільки російський президент дав мені маленьке вікно, щоб послужити справі миру… І тепер можливо, після того, як я повернуся з Канади, можливо, мені вдасться поїхати до України", - сказав він.

"Передусім потрібно поїхати до Росії, щоб спробувати чимось допомогти, але я хотів би побувати в обох столицях", - додав Папа Римський.

Папа Франциск відвідує Канаду з 24 по 30 липня (програма візиту).

Раніше Папа Франциск заявляв, що не підтримує президента країни-агресора Владіміра Путіна, але відмовився говорити про "добро і зло" в контексті війни Росії проти України.