Папа Франциск пообіцяв покласти край сексуальному насиллю в Церкві

12 листопада, 09:50
Католики
Папа Франциск пообіцяв покласти край сексуальному насиллю в Церкві - фото 1
Папа Франциск у своєму першому коментарі після публікації скандального звіту про неправильну поведінку Ватикану зі справою екс-американського кардинала Теодора МакКерріка в середу пообіцяв покласти край сексуальному насиллю в Церкві.

"Вчора був опублікований звіт про хворобливий випадок екс-кардинала Теодора МакКерріка. Я підтверджую, що Церква буде намагатися викорінити це Зло", — сказав Папа на своїй щотижневій загальній аудієнції. Потім він помолився.

Про це інформує Радіо Ватикану.

У 450-сторінковому звіті говориться, що РКЦ, знаючи про збочення МакКерріка, не провела церковного розслідування "для встановлення істини та не вжила заходів". Замість покарання МакКерріку зробили усне попередження і сказали поводитися стримано.

У вівторок в Лондоні було оприлюднено незалежне розслідування, в якому говорилося, що Римо-Католицька Церква в Великобританії протягом десятиліть зраджувала свої моральні цілі, захищаючи тих, хто піддавав дітей сексуальному насильству, а не дбала про їх жертви.

За словами ватиканського держсекретаря кардинала П'єтро Пароліна, «звіт матиме ефект і в іншому плані: ті, хто беруть участь в подібних рішеннях, зможуть глибше усвідомити вагомість своїх рішень чи бездіяльність. Це сторінки спонукають нас глибоко задуматися і відповісти на питання про те, що ми ще можемо зробити в майбутньому, отримуючи уроки з хворобливого досвіду минулого».