Папа Франциск: Війна жахлива, але з попелу може відродитися щось нове

27 січня, 14:02
Світові
Папа Франциск: Війна жахлива, але з попелу може відродитися щось нове - фото 1
Папа Франциск 26 січня ухвалив на приватній аудієнції у Ватикані делегатів Європейського інституту міжнародних досліджень у Саламанці (EIIS).

Про це повідомляють Новини Ватикану.

У вітальній промові Святіший Отець говорив про мир, обіцяний Ісусом апостолам, і зазначив, що наш світ не може бути заснований на рівновазі сил або на замовчуванні законних вимог знедолених:

«Мир між людьми – це суттєве благо, заради якого ми повинні старанно працювати й про яке слід палко просити Бога».

Посилаючись на сучасну політичну ситуацію, Єпископ Рима навів фрагмент своєї енцикліки Fratelli tutti: «Кожна війна робить наш світ гіршим, ніж він був раніше. Війна – це крах політики, крах людства, ганебна капітуляція, нищівна поразка перед силами зла». Хоча війна є жахом, з її попелу «може відродитися щось нове», з неї можна почерпнути урок.

«Те, що здається поразкою і причиною ганьби, подібно до скандалу хреста, може перетворитися на перемогу. Яким чином? Якщо молитвою і працею ми вміємо знаходити рішення, об'єднувати уми, свідчити про те, що любов, братерство і справжній гуманізм, народжений вірою, перемагають ненависть, неприйняття та жорстокість», – наголосив Святіший Отець.