Папа Франциск згуртовує молодь, щоб запропонувати економіку майбутнього

18.11.2020, 09:58
Католики
Папа Франциск згуртовує молодь, щоб запропонувати економіку майбутнього - фото 1
19 листопада розпочнеться ініціатива «Economy of Francesco» – триденна зустріч, ініційована Папою Франциском, з метою згуртувати молодих представників світу економіки й підприємництва з метою осмислення пропозицій для глобальних змін.

Новий спосіб розуміння економіки в дусі святого Франциска з Ассізі та енцикліки «Laudato si’», створення молодіжного руху, щоб у сфері економіки впроваджувати в життя побажання, вміщені в енцикліці «Fratelli tutti». Такі завдання ставить перед собою ініціатива «Economy of Francesco» – зустріч молодих економістів, скликана Папою Франциском, що відбуватиметься від 19 по 21 листопада 2020 року.

Про це інформує Радіо Ватикан.

В центрі дискусій міжнародної зустрічі такі ключові теми як праця, фінанси, освіта, штучний інтелект. Через надзвичайний стан в охороні здоров’я, спричинений пандемією Covid-19, зустріч відбуватиметься в режимі онлайн, підтверджено також «віртуальну» участь Папи Франциска. Серед доповідачів – Мухаммад Юнус, лауреат Нобелівської премії 2006, Вабдана Шіва, представник Міжнародного Форуму Глобалізації, Стефано Дзаманьї, голова Папської Академії Соціальних Наук. Реальну зустріч заплановано провести в Ассізі восени 2021 року.

Молоді економісти, підприємці та активісти з усього світу запрошені разом замислитися над заключенням міжпоколіннєвого пакту, спрямованого на зміну теперішньої економіки, вливаючи душу в економіку завтрашнього дня, аби вона була справедливішою, інклюзивною та сталою. Як неодноразово підкреслював Папа Франциск, «все є внутрішньо пов’язаним, і збереження довкілля не можна відокремити від справедливості щодо бідних, вирішення структурних проблем світової економіки». Отож, виклик полягає у тому, щоби змінити моделі зростання, які не шанують довкілля та гідність людської особи.

Організаційний комітет повідомляє, що отримав понад 3000 заявок на участь, що надійшли із 120 країн з усіх континентів. Економісти, менеджери, фінансисти, філософи, соціологи, богослови, екоактивісти, підприємці, науковці та представники світу освіти. Це неповна гама занять молодих людей, які відгукнулися на запрошення Папи Франциска.